Միջադեպ հայ-ադրբեջանական սահմանին. հակառակորդի կրակոցից ՀՀ ԶՈՒ զինծառայող է զոհվել
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հուլիսի 14-ի առավոտյան 10:30-ի սահմաններում միջադեպ է գրանցվել  հայ-ադրբեջանական սահմանի Երասխի հատվածում: Ադրբեջանական ԶՈՒ ստորաբաժանումները, մարտական դիրքերի առաջխաղացման նպատակով, փորձել են ինժեներական տեխնիկայի կիրառմամբ ամրաշինական աշխատանքներ իրականացնել: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Հայկական կողմի՝ նշված աշխատանքները դադարեցնելուն միտված հակազդող գործողություններից հետո ադրբեջանցի զինծառայողները նշանառու կրակ են բացել հայկական դիրքերի ուղղությամբ: Ծավալված փոխհրաձգության հետևանքով մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՀՀ ԶՈՒ զինծառայող: Կորուստներ ունի նաև ադրբեջանական կողմը:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը խստիվ դատապարտում է ադրբեջանական կողմի հերթական սադրանքը և նախազգուշացնում, որ դրանք արժանանալու են կոշտ հակազդման: Իրադրության հետագա սրման ամբողջ պատասխանատվությունը կրում է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը:

Инцидент на армяно-азербайджанской границе: от выстрела противника погиб военнослужащий ВС Армении
Инцидент зарегистрирован на участке Ерасх армяно-азербайджанской границы 14 июля около 10:30 утра. Об этом «Арменпресс» сообщили в Управлении информации и общественных связей Министерства обороны Армении.
Подразделения Вооруженных сил Азербайджана с целью продвижения своих боевых позиций пытались провести фортификационные работы с использованием инженерной техники.
После ответных действий армянской стороны, направленных на прекращение указанных работ, азербайджанские военнослужащие открыли огонь в направлении армянских позиций. В результате перестрелки военнослужащий Вооруженных сил Республики Армения получил смертельное огнестрельное ранение. С азербайджанской стороны также есть потери.
Министерства обороны Республики Армения решительно осуждает очередную провокацию азербайджанской стороны, и предупреждает, что будет нанесен серьезный ответ. Вся ответственность за дальнейшее обострение ситуации лежит на военно-политическом руководстве Азербайджана.