Իլհամ Ալիևը շարունակելու է խաղալ Հայաստանի ներքաղաքական դաշտում
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լեռնային Ղարաբաղի հարցը չի վերացել, որովհետև Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը շարունակելու է խաղալ Հայաստանի ներքաղաքական դաշտում:
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, մամուլի ասուլիսի ժամանակ այս մասին ասաց քաղաքագետ Ալեքսանդր Իսկանդարյանը՝ հավելելով, որ հայ հասարակության վրա ազդելու ինչ-որ գործողություններ կլինեն Ալիևի կողմից:
«Հայ հասարակության մեջ պառակտվածությունը կմնա, այն ոչ մի տեղ չի հեռանա նաև այն պատճառով, որ իշխանության վարկանիշը կնվազի` միշտ բարձր վարկանիշ ունենալն անհնար է: Տեսնում ենք, թե ինչպիսին է իշխանության վարկանիշը վերջին ընտրություններին 2018 թվականի համեմատ»,- ասաց Իսկանդարյանը:
Քաղաքագետը նաև անդրադարձավ հայ-ադրբեջանական սահմանային խնդիրներին` նշելով, որ սահմանազատման և կոմունիկացիաների հետ կապված գործընթացները կշարունակվեն Ռուսաստանի Դաշնության միջնորդությամբ կամ ճնշմամբ:

Ильхам Алиев продолжит играть на внутриполитическом поле Армении: политолог
Вопрос Нагорного Карабаха не устранен, поскольку президент Азербайджана Ильхам Алиев продолжит играть на внутриполитическом поле Армении.
Как сообщает «Арменпресс», об этом на пресс-конференции заявил политолог Александр Искандарян, добавив, что будут какие-то действия Алиева по влиянию на армянское общество.
«Раскол армянского общества останется, он никуда не денется, и по той причине, что рейтинг властей снизится, невозможно всегда иметь высокий рейтинг. Мы уже видели рейтинг правительства на последних выборах по сравнению с 2018 годом», - сказал Александр Искандарян.
Политолог коснулся и вопросов армяно-азербайджанской границы, отметив, что процессы, связанные с демаркацией и с коммуникациями, будут продолжаться при посредничестве или давлении Российской Федерации.