Հրանտ Բագրատյանն ընտրություններին քվեարկել է հանուն փոփոխության
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Ազատություն» կուսակցության նախագահ Հրանտ Բագրատյանը հունիսի 20-ին քվեարկել է Ազգային ժողովի արտահերթ ընտրություններում։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ լրագրողների հետ զրույցում Բագրատյանը նշում է, որ քվեարկել է հանուն փոփոխության: Նա Հայաստանի ապագան տեսնում է այնպես, ինչպես գրել է իրենց ծրագրում:
«Մենք եկել ենք հայրենիք փրկելու: Սա առաջնագիծ է, ռազմաճակատ: Սա պատերազմ է, որում մենք հաղթելու ենք: Մենք պարտվող տեսակ չենք»,-ասում է Բագրատյանը:
Հայաստանի արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցում է 25 քաղաքական ուժ՝ 21 կուսակցություն և 4 դաշինք: Ընտրողների ցուցակներում ընդգրկված է 2 միլիոն 593 հազար 572 ընտրող։

Грант Багратян проголосовал за перемены
Лидер партии «Свобода» Грант Багратян 20 июня проголосовал на внеочередных выборах в Национальное собрание.
Как сообщает «Арменпресс», в беседе с журналистами Грант Багратян отметил, что он проголосовал за перемены. Он видит будущее Армении, как он и написал в их предвыборной программе
«Мы пришли спасти Родину. Это линия фронта. Мы победим в этой войне. Мы не проигрывающие», - заявил Грант Багратян.
В досрочных парламентских выборах в Армении участвуют 25 политических сил: 21 партия и 4 блока. В списках 2 миллиона 593 572 избирателя.