Արարատ Միրզոյանը գործընկեր խորհրդարանների նախագահներին ներկայացրել է ադրբեջանական կողմի սադրանքները
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը նամակներ է հղել գործընկեր խորհրդարանների նախագահներին` ներկայացնելով Ադրբեջանի կողմից Հայաստանի սուվերեն տարածքի նկատմամբ տեղի ունեցող անթույլատրելի ոտնձգությունները եւ ադրբեջանական կողմի վերջին սադրանքը,  ինչի արդյունքում ՀՀ տարածքում գերեվարվել են 6 հայ զինծառայողներ, իսկ նախօրեին սպանվել էր 1 հայ զինծառայող: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ ԱԺ հասարակայնության հետ կապերի և հաղորդակցության վարչությունից:
Արարատ Միրզոյանը նախազգուշացրել է իր գործընկերներին, որ Ադրբեջանի նմանօրինակ վարքագիծը լրջորեն վտանգում է տարածաշրջանային փխրուն կայունությունը: Ըստ այդմ, խորհրդարանի նախագահը կոչ է արել պահանջել հայ զինծառայողների անհապաղ վերադարձ եւ ադրբեջանական կողմի դուրսբերում ՀՀ տարածքից:

Спикер НС Армении представил председателям парламентов стран-партнеров провокации Азербайджана
Председатель Национального Собрания Армении Арарат Мирзоян направил председателям парламентов стран-партнеров письма, в которых изложил недопустимые посягательства Азербайджана на суверенную территорию Армении и недавнюю провокацию азербайджанской стороны, в результате которой на территории Армении были захвачены в плен 6 армянских военнослужащих, а 1 армянский военнослужащий был убит накануне.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и коммуникации аппарата НС Армении, Арарат Мирзоян предупредил своих коллег, что подобное поведение Азербайджана серьезно угрожает хрупкой региональной стабильности. Соответственно, спикер парламента призвал потребовать немедленного возвращения армянских военнослужащих и вывода азербайджанских войск с территории Республики Армения.