Հայաստան կժամանի Ֆրանսիայի Սենատի նախագահ Ժերար Լարշեի գլխավորած պատվիրակությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի հրավերով Հայոց ցեղասպանության 106-րդ տարելիցի միջոցառումներին մասնակցելու համար Հայաստան կժամանի Ֆրանսիայի Հանրապետության Սենատի նախագահ Ժերար Լարշեի գլխավորած պատվիրակությունը: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայնտեցին ՀՀ ԱԺ հասարակայնության հետ կապերի և հաղորդակցության վարչությունից:
Պատվիրակության կազմում են Սենատում ներկայացված բոլոր քաղաքական խմբերի ղեկավարները: Ֆրանսիական պատվիրակությունը հանդիպումներ կունենա ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի, ԱԺ խմբակցությունների եւ հանձնաժողովների ներկայացուցիչների հետ:
Նախատեսվում են նաեւ հանդիպումներ ՀՀ վարչապետի, Հանրապետության նախագահի եւ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հետ:

French delegation led by President of Senate to arrive in Armenia
YEREVAN, APRIL 23, ARMENPRESS. President of the Senate (upper house of the Parliament) of France Gérard Larcher and his delegation will arrive in Armenia at the invitation of Speaker of Parliament Ararat Mirzoyan aimed at participating in the Armenian Genocide commemoration events, the Armenian Parliament told Armenpress.
The French delegation includes heads of all political groups represented in the Senate.
The delegation members will have meetings with Speaker of Parliament of Armenia Ararat Mirzoyan, the representatives of parliamentary factions and standing committees.
Meetings are also expected with Armenia’s Prime Minister, President and Catholicos of All Armenians.