Ընդդիմադիր խմբակցությունների նախաձեռնած ԱԺ արտահերթ նիստը չի կայացել
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ազգային ժողովի «Բարգավաճ Հայաստան» և «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունների նախաձեռնած Ազգային ժողովի արտահերթ նիստը չի կայացել: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, Ազգային ժողովի շենքի մոտ հավաքի ժամանակ այս մասին հայտարարեց «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իվետա Տոնոյանը
«Ժամը 18:00-ին պետք է տեղի ունենար ԱԺ նիստը, սակայն իշխանական խմբակցության պատգամավորներից որևէ մեկը չներկայացավ նիստին: Սա նշանակում է, որ այս իշխանությունը բացառում է իր հեռանալու քաղաքակիրթ ճանապարհը»,- ասաց Իվետա Տոնոյանը:
Ավելի վաղ, ՀՀ ազգային ժողովի «Բարգավաճ Հայաստան» և «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունները նախաձեռնել էին արտահերթ նիստ անցկացնելու համար ստորագրահավաք՝ երկրում ստեղծված իրավիճակը քննարկելու նպատակով:

National Assembly extraordinary sitting initiated by the opposition factions does not take place
YEREVAN, FEBRUARY 25, ARMENPRESS.  The National Assembly extraordinary sitting initiated by ‘’Prosperous Armenia’’ and ‘’Bright Armenia’’ Parties did not take place, ARMENPRESS reports MP representing the ‘’Prosperous Armenia’’ Party Iveta Tonoyan said during the protest near the National Assembly.
‘’The National Assembly sitting had to take place at 18:00, but none of the MPs representing the ruling bloc arrived. This means that this government rules out any civilized option for stepping down’’, she said.