Ռուսաստանում համավարակի ֆոնին աճել Է հանցավորությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանում գրանցված հանցագործությունների թիվը տարվա արդյունքներով աճել Է 1 տոկոսով, ծանր եւ առանձնապես ծանր հանցագործությունների թիվը՝ միանգամից 14 տոկոսով: Այդ մասին հայտնել Է ՌԴ ՆԳ նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Իրինա Վոլկը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Երկում գրանցված հանցագործությունների ընդհանուր թիվն ավելացել Է 1 տոկոսով, ծանր եւ առանձնապես ծանրներինը՝ 14 տոկոսով: Ծանր հանցագործությունների աճի վրա հիմնական ազդեցություն ….Է ունեցել այս կատեգորիայի քրեական այն արարքների քանակության ավելացումը, որոնք կատարվել են տեղեկատվա-հեռահաղորդակցական տեխնոլոգիաների օգտագործմամբ»,-ասել Է Վոլկը: Այսպես, այդ ժամանակաշրջանում գրեթե կրկնակի աճել Է այն հանցագործությունների թիվը, որոնք կատարվել են Համացանցում (աճն ավելի քան 90 տոկոսով) եւ շարժական հեռախոսների օգնությամբ (88,3 տոկոսով), հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

В России на фоне пандемии выросла преступность
Число зарегистрированных преступлений в России по итогам года выросло на 1%, по тяжким и особо тяжким деяниям – сразу на 14%, сообщила официальный представитель МВД РФ Ирина Волк.
"Общее число зарегистрированных в стране преступлений увеличилось на 1%, тяжких и особо тяжких – на 14%. Основное влияние на рост тяжких преступлений … оказало увеличение количества криминальных деяний данной категории, совершенных с использованием информационно-телекоммуникационных технологий", - сказала Волк, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
Так, за это время почти вдвое выросло число преступлений, совершенных в интернете (рост более чем на 90%) и с помощью мобильных телефонов (на 88,3%).