Էջմիածնի զորամասի անհետ կորած զինծառայողների հարազատները հանդիպում են պահանջում ԳՇ պետի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի դեմ սեպտեմբերի 27-ին սանձազերծված պատերազմում Էջմիածնի զորամասի անհետ կորած զինծառայողների ծնողները և հարազատները հանդիպում են պահանջում Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Օնիկ Գասպարյանի հետ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց Պաշտպանության նախարարության դիմաց ընթացող ակցիայի մասնակից Անահիտ Ադոյանը:
«Բոլորն արդեն մեզ ընդունել են, բոլորին մեր հարցերն ուղղել ենք, սպասում ենք արձագանքի: Մենք ուզում ենք, որ Օնիկ Գասպարյանն ընդունի մեզ, հասկանանք, թե ինքն ինչ կարող է ասել»,- ասաց Ադոյանը:
Անհետ կորած զինծառայողների հարազատները պահանջում են իշխանությունից որոնողական աշխատանքներ իրականացնել Զանգելանի հատվածում: Ծնողները անհասկանալի են համարում, թե ինչու մինչև այժմ այդ հատվածում որոնողական աշխատանքներ չի իրականացվել և ինչու է այսքան ձգձգվում գործընթացը:
«Երբ որոնողական աշխատանքները տեղի ունենան, մենք այս ամբողջ խմբով կմիանանք դրանց»,- նշեց Անահիտ Ադոյանը:

Families of missing troops demand answers from top brass
YEREVAN, DECEMBER 15, ARMENPRESS. Families of the troops from the Vagharshapat military base who are missing in action in the Artsakh war are protesting outside the Defense Ministry headquarters in Yerevan, demanding a meeting with the top brass of the Armenian military.
“Everyone received us, we’ve asked our question to all of them, now we are waiting for a response,” said Anahit Adoyan, one of the demonstrators. “We want a meeting with [Chief of Staff] Onik Gasparyan, to understand what he has to say.”
The families of the missing troops say they don’t understand why the authorities haven’t yet conducted search operations in the Zangelan section of Nagorno Karabakh. They said they are even ready to join the rescuers in the search operations as soon as the process begins.
Families of missing troops are holding protests for already two weeks.
Adoyan told reporters that one of the 44 Armenian POWs who were repatriated from Azerbaijan includes 1 serviceman from the Vagharshapat military base.
Corrections: The original article has been updated with Mrs. Adoyan's comments on the repatriated serviceman.