Էջմիածնի զորամասի անհետ կորած զինծառայողների հարազատները հանդիպում են պահանջում ԳՇ պետի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի դեմ սեպտեմբերի 27-ին սանձազերծված պատերազմում Էջմիածնի զորամասի անհետ կորած զինծառայողների ծնողները և հարազատները հանդիպում են պահանջում Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Օնիկ Գասպարյանի հետ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց Պաշտպանության նախարարության դիմաց ընթացող ակցիայի մասնակից Անահիտ Ադոյանը:
«Բոլորն արդեն մեզ ընդունել են, բոլորին մեր հարցերն ուղղել ենք, սպասում ենք արձագանքի: Մենք ուզում ենք, որ Օնիկ Գասպարյանն ընդունի մեզ, հասկանանք, թե ինքն ինչ կարող է ասել»,- ասաց Ադոյանը:
Անհետ կորած զինծառայողների հարազատները պահանջում են իշխանությունից որոնողական աշխատանքներ իրականացնել Զանգելանի հատվածում: Ծնողները անհասկանալի են համարում, թե ինչու մինչև այժմ այդ հատվածում որոնողական աշխատանքներ չի իրականացվել և ինչու է այսքան ձգձգվում գործընթացը:
«Երբ որոնողական աշխատանքները տեղի ունենան, մենք այս ամբողջ խմբով կմիանանք դրանց»,- նշեց Անահիտ Ադոյանը:

Родственники пропавших без вести военнослужащих Эчмиадзинской в/ч требуют встречи с главой Генштаба
ЕРЕВАН, 15 ДЕКАБРЯ, АРМЕНПРЕСС. Родители и родственники пропавших без вести военнослужащих Эчмиадзинской воинской части, погибших в войне против Арцаха 27 сентября, требуют встречи с начальником Генштаба Вооруженных сил Оником Гаспаряном. Как сообщает «Арменпресс», об этом заявила участница акции перед Министерством обороны Анаит Адоян в беседе с журналистами.
«Нас уже все приняли, мы всем задали свои вопросы, ждем ответа. Мы хотим, чтобы Оник Гаспарян принял нас, понять, что он может сказать», - сказала Адоян.
Родственники пропавших без вести военнослужащих требуют от властей проведения поисковой операции в Зангеланском районе. Родители не понимают, почему до сих пор не проводились поиски в этой области, почему процесс длится так долго.
«Когда начнутся поисковые работы, мы присоединимся к ним со всей этой группой», - сказала Анаит Адоян.
Родители и родственники пропавших без вести военнослужащих протестуют с 1 декабря. В Минобороны им сообщили, что делают все возможное для скорейшего проведения поисковых операций в Зангелане.