ԱԻՆ-ն ամփոփում է անցած շաբաթը. գրանցվել է 339 դեպք, որից 165-ը՝ արտակարգ
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱԻՆ ՓԾ ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնում դեկտեմբերի 7-13-ն գրանցվել է 339 դեպք, որից 165-ը՝ արտակարգ, այդ թվում՝ 54 հրդեհի, 1 փլուզման, 8 ինքնասպանության փորձի դեպք, 78 ճանապարհատրանսպորտային պատահար, ինչպես նաև՝ 105 կենցաղային կանչ. տուժել է 143 մարդ, իսկ փրկարարական օպերատիվ գործողությունների արդյունքում փրկվել է 2 քաղաքացի: Նախորդ շաբաթվա ընթացքում ընդհանուր գրանցվել է 27 մահ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ ԱԻՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Արձանագրվել է թունավորման 20 դեպք:
Եղանակային պայմաններով և այլ գործոններով պայմանավորված գրանցվել է տրանսպորտային միջոցների արգելափակման 11 դեպք: Փրկարարներն օգնություն են ցուցաբերել 22 քաղաքացու և անվտանգ տարածք տեղափոխել ավտոճանապարհին արգելափակված 12 տրանսպորտային միջոց:

МЧС подводит итоги прошедшей недели: зарегистрировано 339 случаев, из которых 165 – чрезвычайные
В Национальном центре кризисного управления СС МЧС Армении с 7 по 13 декабря зарегистрировано 339 случаев, из которых 165 - чрезвычайные, в том числе 54 пожара, 1 обвал, 8 случаев попытки самоубийства, 78 дорожно-транспортных происшествий, а также 105 бытовых вызовов. Пострадали 143 человека, благодаря оперативно-спасательным операциям спасены 2 человека. Всего за минувшую неделю было зарегистрировано 27 смертей. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью МЧС Армении.
Зарегистрировано 20 случаев отравления.
В связи с погодными условиями и другими факторами на дорогах зафиксировано 11 случаев блокирования транспортных средств. Спасатели оказали помощь 22 гражданам и доставили в безопасное место 12 заблокированных транспортных средств.
МЧС Армении призывает быть бдительными и со всей строгостью соблюдать правила безопасности как в быту, так и на дорогах.