Ռազմական դրության վերացումը կախված է ԶՈՒ-երի տված ազդակներից. Եղոյան
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ռազմական դրությունը կոնկրետ խնդիրներ լուծելու համար է, և այդ կոնկրետ խնդիրներից տեղյակ են Զինված ուժերը։ Այդ մասին Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում նշեց «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Արման Եղոյանը։
«Ռազմական դրության վերացնելու կամ չվերացնելու հարցն էլ կախված է ռազմաճակատի դրությունից։ Այդ հարցի պատասխանը ԶՈւ-երը պետք է տան։ Եթե ԶՈւ-երը գտնեն, որ այլևս ռազմական դրություն պահելու կարիք չկա, ուրեմն չկա»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, ասաց նա՝ ավելացնելով, որ «Իմ քայլի» այսօրվա փակ նիստում քննարկվել է ռազմական դրության վերաբերյալ հարցը ու եզրակացվել է, որ պետք է հասկանալ՝ ռազմաճակատում դրությունը։
Նոյեմբերի 26-ին ընդդիմության նախաձեռնությամբ տեղի է ունենալու ԱԺ արտահերթ նիստ՝ ռազմական դրությունը վերացնելու հարցով։ Լրագրողը հետաքրքվեց՝ արդյոք «Իմ քայլը» խմբակցությունը կմասնակցի նիստին, պատգամավորն ասաց, որ դա կախված է բանակի տված ազդակներից։

Отмена военного положения зависит от сигналов ВС: Арман Егоян
Военное положение предназначено для решения конкретных проблем, и об этих проблемах знают Вооруженные силы. как сообщает Арменпресс, об этом в беседе с журналистами сказал депутат фракции «Мой шаг» Арман Егоян.
«Вопрос об отмене военного положения зависит от ситуации на военном фронте. Ответ на этот вопрос должны дать Вооруженные силы. Если Вооруженные силы сочтут, что нет необходимости продолжать военное положение, то нет необходимости», - сказал Егоян, добавив, что вопрос военного положения обсуждался на сегодняшнем закрытом заседании фракции «Мой шаг» и был сделан вывод, что необходимо понять ситуацию на фронте.
26 ноября по инициативе оппозиции состоится внеочередное заседание Национального собрания по вопросу отмены военного положения. Журналист поинтересовался, примет ли участие в заседании фракция «Мой шаг». Депутат отметил, что это зависит от сигналов армии.