Կոնգրեսական Գրեյս Նապոլիտանոն ԱՄՆ-ին կոչ է արել ճանաչել Արցախի անկախությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ կոնգրեսական Գրեյս Նապոլիտանոն Միացյալ Նահանգներին կոչ է արել պաշտոնապես ճանաչել Արցախի Հանրապետության անկախությունը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին հայտնում է Ամերիկայի Հայ դատի հանձնախումբը:
Անդրադառնալով Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությանը՝ Նապոլիտանոն նշել է, որ Արցախը չի կարող միանալ Ադրբեջանին՝ հավելելով, որ Արցախը հազարամյակներ շարունակ եղել է Հայաստանի մի մասը:
«Առաջ գնալու ճանապարհը ազատության ճանապարհն է, ուստի այսօր ես կոչ եմ անում Միացյալ Նահանգների կողմից պաշտոնապես ճանաչել Արցախի Հանրապետության անկախությունը»,- նշել է Նապոլիտանոն:

YEREVAN, OCTOBER 20, ARMENPRESS.  Representative for California's 32nd congressional district Grace Napolitano urges the USA to officially recognize the independence of the Republic of Artsakh, ARMENPRESS was informed from the Armenian National Committee of America.
Referring to Nagorno Karabakh (Artsakh) conflict, she said that Artsakh cannot be part of Azerbaijan, adding that it has been the integral part of Armenia for thousands of years.
‘’Freedom is the only answer left for Artsakh’s survival – history-based, law-based, survival-based remedial secession’’, Napolitano said, adding that the path forward is one of liberty.