Համախմբվել և զորակից դառնալ Արցախին և մեր բանակին. Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանի կոչը
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայ առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը կոչ է հղել համայն հայությանը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նա կոչ է արել համախմբվել և զորակից դառնալ Արցախին և բանակին:
«Քիչ առաջ Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մեկնեց առաջնագիծ՝ ղեկավարելու, գոտեպնդելու մեր հայրենյաց պաշտպաններին: Այսօր, իրոք, թեժ և դաժան պատերազմ է ընթանում, գոյապայքարի կռիվ է: Մենք երբեք պատերազմ չենք սկսել, երբեք զինադադարը չենք խախտել, բայց ամեն անգամ նենգաբար մեր դեմ սկսում են պատերազմել: Ես կամենում եմ, որպեսզի բոլորդ խորունկ հավատով, արիական ոգով դառնաք մեկ բռունցք, մեկ միտք, մեկ կամք և ամեն ինչով աջակցեք մեր բանակին ու արցախահայությանը: Մենք այստեղ ենք և գիտենք, որ մեր մեջքին մայր Հայաստանն է, և Մասիս սարի պես պետք է լինենք կայուն ու անսասան»,- նշել է Պարգև Սրբազանը:
Նա աշխարհի բոլոր հայերին խնդրել է հոկտեմբերի 3-ին, ժամը 18:00-ին, միասնական աղոթքով միանալ ի զորակցություն հայոց բանակի, աղոթել հանուն հաջողության, հաղթանակի և խաղաղության:

Сплотиться и быть соратниками Арцаха и нашей армии: призыв архиепископа Паргева Мартиросяна
Предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской Церкви архиепископ Паргев Мартиросян обратился с призывом к армянам всего мира.
Как передает «Арменпресс», архиепископ Паргев призвал всех сплотиться и поддержать Арцах и Армию.
“Только что президент Арцаха Араик Арутюнян отправился на передовую, чтобы руководить, воодушевлять наших защитников Родины. Мы никогда не начинали войну, мы никогда не нарушали режим прекращения огня, но каждый раз они начинают войну против нас. Я хочу, чтобы все Вы стали одним кулаком, одной мыслью, одной волей с глубокой верой и с арийским духом, чтобы все поддержали нашу Армию и армян Арцаха. Мы, живя здесь, знаем, что за нами Мать Армения. И, как гора Масис, мы должны быть стойкими и непоколебимыми”, - сказал архиепископ Паргев.
Он призвал всех армян мира 3 октября в 18:00 воссоединиться в общей молитве во имя Армянской армии, чтобы помолиться за ее успехи, за победу и за мир.