Ադրբեջանը հրետակոծում է Արցախի խաղաղ բնակավայրերը, այդ թվում Ստեփանակերտը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 27 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի հետ շփման գծի ողջ երկայնքով սեպտեմբերի 27-ի վաղ առավոտյան Ադրբեջանն ակտիվ հրետակոծություն է սկսել: Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի Հանրապետության նախագահի մամուլի քարտուղար Վահրամ Պողոսյանը:
«Այսօր վաղ առավոտյան, շփման գծի ողջ երկայնքով թշնամին ակտիվ հերտակոծություն է սկսել: Հրետակոծվում են նաև խաղաղ բնակավայրերը, այդ թվում մայրաքաղաք Ստեփանակերտը: Բնակչությանը կոչ ենք անում պատսպարվել:
Միևնույն ժամանակ հայտարարում ենք, որ մեր պատասխանը լինելու է համաչափ, և իրավիճակի ողջ պատասխանատվությունը կրում է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը և անձամբ Իլհամ Ալիևը»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` նշում է Պողոսյանը։

STEPANAKERT, SEPTEMBER 27, ARMENPRESS. The Azerbaijani military has launched a massive cross-border artillery attack on Artsakh, including on civilian settlements.
“Today early morning the adversary began active artillery attacks at the entire length of the line of contact,” Artsakh President Arayik Harutyunyan’s spokesperson Vahram Poghosyan said.
“Peaceful settlements are also under bombardment, including the capital city of Stepanakert. We advise the population to seek shelter. At the same time, we announce that our response will be proportionate and the entire responsibility of the situation falls on Azerbaijan’s military-political leadership and personally Ilham Aliyev,” he said.