ՌԴ և Բելառուսի նախագահները քննարկել են Բելառուսում ստեղծված իրավիճակը և կորոնավիրուսի դեմ պայքարը
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի և Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի միջև օգոստոսի 24-ին տեղի է ունեցել հեռախոսազրույց: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Բելառուսի նախագահի լրատվական ծառայությունը։
Նախագահները քննարկել են ստեղված իրավիճակը Բելառուսի ներսում և շուրջը, հատկապես Բելառուսի արևմտյան ուղղությունը։
Բացի այդ, պետությունների ղեկավարները քննարկել են կորոնավիրուսի դեմ պայքարը: Այս կապակցությամբ նախագահները համաձայնել են, որ Բելառուսի քաղաքացիները ինքնակամ մասնակցեն Ռուսաստանի Դաշնությունում արտադրված կորոնավիրուսային պատվաստանյութի փորձարկումների երրորդ փուլին: Բելառուսը կդառնա նաև առաջին երկիրը, որը կստանա այս պատվաստանյութը:

Putin, Lukashenko discuss situation in Belarus and COVID-19
YEREVAN, AUGUST 24, ARMENPRESS. Presidents of Belarus and Russia, Alexander Lukashenko and Vladimir Putin, held a telephone conversation on August 24, ARMENPRESS reports the press service of the President of Belarus informed.
The Presidents discussed the situation in and over Belarus, particularly in the western part of the country.
In addition, the Heads of State discussed issues over the fight against coronavirus. In this context the Presidents agreed that the citizens of Belarus will voluntarily participate in the 3rd stage of the tests of the Russian-made COVID-19 vaccine. Belarus will also become the 1st country to receive the vaccine.