Գազայի հատվածից յոթ հրթիռ Է արձակվել Իսրայելի ուղղությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Պաղեստինցի արմատականները Գազայի հատվածից օգոստոսի լույս 21-ի գիշերը եւս յոթ հրթիռ են արձակել Իսրայելի տարածքի ուղղությամբ, դրանցից վեցն իսրայելացի զինվորականներին հաջողվել Է կալանել: Ինչպես Twitter-ի իր Էջում հայտնել Է Իսրայելի Պաշտպանության բանակը (ՑԱԽԱԼ), ի պատասխան հրթիռային գրոհի զինծառայողները խոցել են ՀԱՄԱՍ արմատական շարժման ռազմական օբյեկտները, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Գիշերը երրորդ հրթիռային գրոհի (ընթացքում) (…) Գազայից արձակել են յոթ հրթիռ՝ (նշանառված) Հարավային Իսրայելում քաղաքացիական անձանց վրա: Յոթ հրթիռներից վեձը կալանվել են «Երկաթե գմբեթ» հակաօդային պաշտպանության համակարգով: Ի պատասխան մենք հարված հասցրեցինք Գազայում ՀԱՄԱՍ-ի ռազմական թիրախներն, ներառյալ ստորգետնյա ենթակառուցվածքին- ասված Է ՑԱԽԱԼ-ի հայտարարության մեջ:
Օգոստոսի 20-ին ավելի վաղ իսրայելական բանակը հարվածներ Է հասցրել Գազայի հատվածում ՀԱՄԱՍ-ի ռազմական օբյետներին ի պատասխան հրեական պետության տարածք պայթանյութով օդապարիկների արձակման: Ավելի ուշ բանակային մամուլի ծառայությունը տեղեկացրել Է իսրայելացի զինվորականների կողմից արմատականների արձակած երեք հրթիռների կալանաման մասին, ինչից հետո Իսրայելի ռազմաօդային ուժերն ի պատասխան հարվածներ են հասցրել Գազայի հատվածում ՀԱՍԱՍ շարժման ռազմական օբյեկտին, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Семь ракет были выпущены из сектора Газа по Израилю
Палестинские радикалы из сектора Газа в ночь на пятницу выпустили еще семь ракет по территории Израиля, шесть из них израильским военным удалось перехватить. Как на своей странице в Twitter сообщила Армия обороны Израиля (ЦАХАЛ), в ответ на ракетную атаку военнослужащие поразили военные объекты радикального движения ХАМАС, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
"В [ходе] третьей ракетной атаки за ночь <...> из Газы выпустили семь ракет [нацеленных на] гражданских лиц в южном Израиле. Шесть из семи ракет были перехвачены системой ПВО "Железный купол". В ответ мы нанесли удар по военным целям ХАМАС в Газе, включая подземную инфраструктуру", - говорится в заявлении ЦАХАЛ,
Ранее в четверг израильская армия нанесла удары по военным объектам ХАМАС в секторе Газа в ответ на запуск воздушных шаров со взрывчаткой на территорию еврейского государства. Позже армейская пресс-служба проинформировала о перехвате израильскими военными трех запущенных радикалами ракет, после чего израильские ВВС в ответ нанесли удары по военному объекту движения ХАМАС в секторе Газа.