Ռուսաստանում հաստատվել է COVID-19-ի 5212 նոր դեպք
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ռուսաստանի Դաշնությունում վերջին 24 ժամում գրանցվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 5212 նոր դեպք, մահացել է 129 մարդ, հիվանդանոցներից դուրս է գրվել 6615 քաղաքացի։
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը վկայակոչելով «Ռիա Նովոստի»-ն, այս մասին լրագրողներին հայտնել են վարակի դեմ պայքարի օպերատիվ շտաբից։
Նոր դեպքեր արձանագրվել են բոլոր 85 մարզում։ 1334 հոգու մոտ հիվանդությունն անցնում է առանց կլինիկական դրսևորումների։
Ամենից շատ վարակվածներին մեկ օրում հայտնաբերել են Մոսկվայում՝ 691 մարդ։ Սվերդլովսկի մարզում գրանցվել է 178 դեպք, Մերձմոսկվայում՝ 161, Սանկտ Պետերբուրգում՝ 155, Ստավրոպոլի երկրամասում՝ 137, Ռոստովի մարզում՝ 129:
Համաճարակի սկզբից ի վեր հիվանդացածների ընդհանուր թիվը հասել է 882 347-ի։ Ամբողջ ընթացքում մահացել է 14 854 մարդ, բուժվել՝ 690207 հոգի։

COVID-19: в России 5212 новых случаев
За последние сутки в Российской Федерации зарегистрировано 5212 новых случаев заболевания коронавирусом, 129 человек умерли, 6615 граждан выписаны из стационаров.
Как  передает Арменпресс  со ссылкой на РИА Новости, об этом журналистам сообщили в оперативном штабе по борьбе с инфекцией.
Новые случаи зарегистрированы во всех 85 регионах. У 1334 человек заболевание протекает без клинических проявлений.
За один день больше всего инфицированных нашли в Москве - 691 человек. 178 случаев зарегистрировано в Свердловской области, 161 в Подмосковье, 155 - в Санкт-Петербурге, в Ставропольском крае - 137, в Ростовской области - 129.
Общее количество больных с начала эпидемии достигло 882 347 человек. За весь период умерли 14 854 человека, вылечились 690 207 человек.