Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարներն ապրիլի 21-ին տեսակոնֆերանս կանցկացնեն
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը ապրիլի 20-ին տեսակոնֆերանս է անցկացրել ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի (Ռուսաստան), Ստեֆան Վիսկոնտիի (Ֆրանսիա), Էնդրյու Շոֆերի (ԱՄՆ), ինչպես նաև ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչությունից, զրուցակիցները քննարկել են Լեռնային Ղարաբաղի հիմնահարցի խաղաղ կարգավորման գործընթացի վերջին զարգացումները: ԱԳ նախարար Մնացականյանն անդրադարձ է կատարել Արցախում անցկացված համապետական ընտրություններին։
«Կողմերն ընդգծեցին նոր տիպի կորոնավիրուսի դեմ գլոբալ պայքարի համատեքստում հրադադարի ռեժիմի անվերապահ պահպանման հրամայականը։
Կարծիքներ փոխանակվեցին ստեղծված պայմաններում աշխատանքների շարունակականության ապահովման քայլերի ուղղությամբ: Այս համատեքստում պայմանավորվածություն ձեռք է բերվել ապրիլի 21-ին անցկացնել Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների տեսակոնֆերանսը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների միջնորդությամբ և մասնակցությամբ»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:

Armenian, Azerbaijani FMs to hold video-conference on April 21
YEREVAN, APRIL 20, ARMENPRESS. Foreign Minister of Armenia Zohrab Mnatsakanyan held a video conference with OSCE Minsk Group Co-Chairs Igor Popov (Russia), Stéphane Visconti (France), Andrew Schofer (USA), as well as with Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office Andrzej Kasprzyk.
As ARMENPRESS was informed from the press service of the MFA Armenia, the participants discussed the recent developments in the Nagorno-Karabakh peace process. Foreign Minister Mnatsakanyan touched upon the general elections held in Artsakh.
The imperative of unconditionally observing the ceasefire amid the global fight against the COVID-19 was emphasized.
The participants exchanged views on the steps aimed at the continuity of activities under the current circumstances. In this context it was agreed to hold a video conference between the Foreign Ministers of Armenia and Azerbaijan on April 21 with the mediation and participation of the OSCE Minsk Group Co-Chairs.