Շվեդիայի արտգործնախարարը Երևանից կմեկնի Բաքու
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Շվեդիայի արտաքին գործերի նախարար Մարգոտ Վալստրյոմը փետրվարի 9-10-ն աշխատանքային այցով կլինի Ադրբեջանում: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին տեղեկացնում է ադրբեջանական ԱՊԱ գործակալությունը:
Այցի շրջանակում Շվեդիայի արտգործնախարարը կհանդիպի Ադրբեջանի իր գործըներոջ` Էլմար Մամեդյարովի հետ: Հանդիպումից հետո երկու երկրի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարները մամուլի ասուլիս կհրավիրեն:
Մարգոտ Վալստրյոմը փետրվարի 8-9-ը ժամանել է Հայաստան: Նա այցելել է Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիր` հարգանքի տուրք մատուցելով Եղեռնի զոհերի հիշատակին: Ավելի ուշ սպասվում է նրա հանդիպումը ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանի և նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ:

Министр иностранных дел Швеции поедет из Еревана в Баку
Министр иностранных дел Швеции Маргот Вальстрем 9-10-го февраля поедет с официальным визитом в Азербайджан. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает агентство  «АПА».
В рамках визита Маргот Вальстрем встретится с министром иностранных дел Азербайджана Мемдьяровым, после чего состоится их совместная пресс-конференция.
Ранее министр иностранных дел Швеции Маргот Вальстрем побывала с официальнымм визитом в  Армении, где 9-го февраля она воздала дань уважения памяти жертв Геноцида армян.В течение дня ожидаются ее встречи с министром иностранных дел Армении Налбандяном и президентом Армении Сержем Саргсяном.