Ստեփանակերտից հորդորում են տուրք չտալ դիվերսիայի մասին ադրբեջանական ապատեղեկատվությանը. պարզաբանում
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 27 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունից հորդորում են չտրվել ադրբեջանական կողմի սադրանքներին եւ շահարկումներին ու սպասել ԼՂՀ ՊԲ պաշտոնական հայտարարությանը: «Արցախյան կողմը երբեք չի դիմել դիվերսիոն գործողությունների, քանի որ դա մեր ոճը չէ: Մենք նման տարբերակով հարցեր չենք լուծում: Ինչ վերաբերում է ադրբեջանական կողմի հայտարարություններին, թե հայկական կողմը դիվերսիա է իրականացրել եւ ունենք ռազմագերի, ապա ես կհորդորեի չտրվել ադրբեջանական շահարկումներին եւ սպասել պաշտոնական հաղորդագրության ԼՂՀ պաշտպանության բանակից»,- «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ասաց ԼՂՀ նախագահի մամուլի խոսնակ Դավիթ Բաբայանը:
Ադրբեջանական լրատվամիջոցների փոխանցմամբ` դեկտեմբերի 26-ի երեկոյան հայկական կողմը Աղդամի հատվածից իրականացրել է դիվերսիոն գործողություն, որի հետեւանքով ԼՂՀ ՊԲ մեկ զինծառայող գերի է ընկել: Ըստ «ԱՊԱ»-ի` գերի ընկնողը Արսեն Բաղդասարյանն է:

Stepanakert calls to refrain from Azerbaijani disinformation on subversive action: clarification
STEPANAKERT, DECEMBER 27, ARMENPRESS: The Nagorno Karabakh Republic calls to refrain from the provocations and manipulations by the Azerbaijani side and wait for the official statement of the Defense Army of the Nagorno Karabakh Republic. “Artsakh has never implemented subversive actions, as it is not our style. We do not solve problems in that way. Concerning the statements of the Azerbaijani side that Armenia carried out a subversive action and has a captive, I would call to refrain from the Azerbaijani disinformation and wait for the official statement from the Defense Army of the Nagorno Karabakh Republic”, - told the Spokesperson of the Artsakh President Davit Babayan to Armenpress.
According to the Azerbaijani media, on December 26 in the evening the Armenian side carried out a subversive action from Aghdam direction, in the result of which one serviceman of the Defense Army of the Nagorno Karabakh Republic was taken captive. The Azerbaijani APA News Agency reports that the captive is Arsen Baghdasaryan.