ԼՂՀ ՊԲ հակաօդային պաշտպանության զորքերն ամբողջությամբ վերահսկում են իրավիճակը
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության օդային սահմանը խախտելու դեպքեր չեն արձանագրվել, իսկ ԼՂՀ ՊԲ հակաօդային պաշտպանության զորքերը գիտեն իրենց պարտականությունն ու լիովին վերահսկում են իրավիճակը: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ԼՂՀ ՊԲ մամուլի խոսնակ Սենոր Հասրաթյանն ասաց, որ Արդբեջանի ՌՕՈւ-ի կողմից թռիչքներ իրականացվում են' պլանային թռիչքներ են, որոնք համարյա ամեն օր էլ լինում են: ԼՂՀ օդային սահմանի խախտման դեպք չի գրանցվել եւ իսկ ԼՂՀ ՊԲ հակաօդային պաշտպանության զորքերը կազմ ու պատրաստ են եւ ամբողջովին վերահսկում են իրավիճակը եւ անհրաժեշտության դեպքում կարող են պաշտպանել ԼՂՀ օդային սահմանները»,- ասաց Սենոր Հասրաթյանը:
Ադրբեջանական 1news.az լրատվամիջոցը տեղեկություն է տարածել, թե Ադրբեջանը օդ է բարձրացրել ՌՕՈւ-ի մարտական կործանիչներ եւ թռիչքներ է իրականացնում հայ-ադրբեջանական սահմանի Տերտերի ու Աղդամի հատվածում:

YEREVAN, AUGUST 2, ARMENPRESS. No cases of violation of Nagorno-Karabakh's airspace have been recorded yet, but the NKR Defense Army's anti-aircraft defence troops know their duty and are in full control of the situation. In an interview with "Armenpress" NKR Defense Army spokesperson Senor Hasratyan said that the Azerbaijani Air Force flights are performed as planned flights, which they do almost every day. "No case of the NKR airspace violation has been registered and the NKR Defense Army's anti-aircraft defence forces are ready and are completely in control of the situation and, if necessary, can defend the NKR airspace," said Senor Hasratyan.
The Azeri news agency 1news.az has spread information that Azerbaijan has raised air combat fighter aircrafts of the air defense forces and performs flights over the airspace of the Armenian-Azerbaijani border near Terter and Aghdam.