სომხეთის რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრი მოსკოვში გლობალურ ატომურ სამიტში მიიღებს მონაწილეობას
სომხეთის რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრი ნიკოლ ფაშინიანი მოსკოვში გლობალურ ატომურ სამიტში მიიღებს მონაწილეობას.
„არმენპრესის“ ცნობით, ამის შესახებ კრემლის პრესსამსახური იუწყება.
აღინიშნება, რომ 25 სექტემბერს რუსეთის პრეზიდენტი ვლადიმერ პუტინი სიტყვით გამოვა გლობალურ ატომურ სამიტზე, რომელიც მიძღვნილია რუსეთის ატომური ინდუსტრიის 80 წლისთავისთვის.
„რუსეთის პრეზიდენტთან ერთად სამიტში მონაწილეობას მიიღებენ ბელარუსის რესპუბლიკის პრეზიდენტი ალექსანდრ ლუკაშენკო, მიანმარის კავშირის რესპუბლიკის მოქმედი პრეზიდენტი მინ აუნ ჰლაინი, სომხეთის რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრი ნიკოლ ფაშინიანი, ეთიოპიის ფედერალური დემოკრატიული რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრი აბი აჰმედი, ატომური ენერგიის საერთაშორისო სააგენტოს გენერალური დირექტორი რაფაელ გროსი, ასევე ირანის ისლამური რესპუბლიკის, უზბეკეთის რესპუბლიკის, ეგვიპტის არაბული რესპუბლიკის, ნიგერის რესპუბლიკის და რიგი სპეციალიზებული ორგანიზაციების წარმომადგენლები“, – აღნიშნულია განცხადებაში.

Премьер-министр Армении примет участие в Глобальном атомном форуме в Москве
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян примет участие в Глобальном атомном форуме в Москве.
Как передает Арменпресс, об этом сообщила пресс-служба Кремля.
Отмечается, что 25 сентября президент России Владимир Путин выступит на Глобальном атомном форуме, посвященном 80-летию российской атомной отрасли.
«К президенту России присоединятся президент Республики Беларусь Лукашенко, исполняющий обязанности президента Республики Союз Мьянма Мин Аунг Хлайн, премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян, премьер-министр Федеративной Демократической Республики Эфиопия Ахмед, генеральный директор Международного агентства по атомной энергии (МАГАТЭ) Гросси, а также представители Исламской Республики Иран, Республики Узбекистан, Арабской Республики Египет, Республики Нигер и ряда специализированных организаций», — говорится в сообщении.