სომხეთის რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრი მოსკოვში გლობალურ ატომურ სამიტში მიიღებს მონაწილეობას
სომხეთის რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრი ნიკოლ ფაშინიანი მოსკოვში გლობალურ ატომურ სამიტში მიიღებს მონაწილეობას.
„არმენპრესის“ ცნობით, ამის შესახებ კრემლის პრესსამსახური იუწყება.
აღინიშნება, რომ 25 სექტემბერს რუსეთის პრეზიდენტი ვლადიმერ პუტინი სიტყვით გამოვა გლობალურ ატომურ სამიტზე, რომელიც მიძღვნილია რუსეთის ატომური ინდუსტრიის 80 წლისთავისთვის.
„რუსეთის პრეზიდენტთან ერთად სამიტში მონაწილეობას მიიღებენ ბელარუსის რესპუბლიკის პრეზიდენტი ალექსანდრ ლუკაშენკო, მიანმარის კავშირის რესპუბლიკის მოქმედი პრეზიდენტი მინ აუნ ჰლაინი, სომხეთის რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრი ნიკოლ ფაშინიანი, ეთიოპიის ფედერალური დემოკრატიული რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრი აბი აჰმედი, ატომური ენერგიის საერთაშორისო სააგენტოს გენერალური დირექტორი რაფაელ გროსი, ასევე ირანის ისლამური რესპუბლიკის, უზბეკეთის რესპუბლიკის, ეგვიპტის არაბული რესპუბლიკის, ნიგერის რესპუბლიკის და რიგი სპეციალიზებული ორგანიზაციების წარმომადგენლები“, – აღნიშნულია განცხადებაში.

Pashinyan to attend World Atomic Week forum in Moscow
Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan will attend the World Atomic Week forum to be held in Moscow, the Kremlin press service said in a statement.
According to the statement Russian President Vladimir Putin on Thursday will address at the World Atomic Week forum dedicated to the 80th anniversary of the Russian nuclear industry.
"Along with the Russian leader, attendees will include President of the Republic of Belarus Alexander Lukashenko, Acting President of the Republic of the Union of Myanmar Min Aung Hlaing, Prime Minister of the Republic of Armenia Nikol Pashinyan, Prime Minister of the Federative Democratic Republic of Ethiopia Abiy Ahmed, and Director General of the International Atomic Energy Agency (IAEA) Rafael Grossi, as well as representatives of the Islamic Republic of Iran, the Republic of Uzbekistan, the Arab Republic of Egypt, the Republic of Niger, and several relevant organizations,'' reads the statement.