განიხილეს სომხეთსა და ინდოეთს შორის მდიდარი კულტურული კავშირების გაღრმავების ინიციატივები
ინდოეთის კულტურულ კავშირთა საბჭოს ცენტრალურ ოფისში საბჭოს გენერალურმა დირექტორმა კ. ნანდინი სინგლამ მიიღო ინდოეთში სომხეთის რესპუბლიკის ელჩი ვაჰაგნ აფიანი․
„არმენპრესის“ ინფორმაციით, სომხეთის საელჩოში აცხადებენ, რომ შეხვედრისას განხილული იქნა სომხეთსა და ინდოეთს შორის კულტურული მდიდარი კავშირების შემდგომი გაღრმავების პრაქტიკული ინიციატივები, მათ შორის მიმდინარე წლის ოქტომბერში დაგეგმილ ინდური საერთაშორისო ფოლკლორული ხელოვნების მე-9 ფესტივალში სომხური კულტურული ჯგუფების მონაწილეობასთან დაკავშირებული საკითხები․
ორივე მხარემ ხაზი გაუსვა იმ ნაბიჯების მნიშვნელობას, რომლებიც მიმართულია ორი მეგობარი ქვეყნის საუკუნოვან ხალხებს შორის არსებული ურთიერთგაგების გაფართოებისკენ.

Ambassador of Armenia to India Vahagn Afyan was received at the headquarters of the Indian Council for Cultural Relations (ICCR) by the Council’s Director General, Mrs. K. Nandini Singla.
During the meeting, specific initiatives aimed at further deepening the rich cultural ties between Armenia and India were discussed, including matters related to the participation of Armenian cultural troupes in the upcoming 9th edition of the India International Folk Festival to be held this October, the embassy said in a press release.
Both sides emphasized the importance of steps aimed at expanding the current mutual recognition between the centuries-old peoples of the two friendly nations.