გევორგ პაპოიანმა და აბდულა ბინ თუქ ალ-მარიმ სომხეთსა და არაბთა გაერთიანებულ საამიროებს შორის ეკონომიკური კავშირების განვითარების შესაძლებლობები განიხილეს
სომხეთის რესპუბლიკის ეკონომიკის მინისტრი გევორგ პაპოიანი არაბთა გაერთიანებული საამიროების დედაქალაქ აბუ დაბიში ყოველწლიურ საინვესტიციო ფორუმს ესწრება.
როგორც „არმენპრესი“ იტყობინება, სომხეთის ეკონომიკის მინისტრმა „ფეისბუქის“ საკუთარ გვერდზე დაწერა, რომ ღონისძიების ფარგლებში შეხვდა არაბთა გაერთიანებული საამიროების ეკონომიკის მინისტრს აბდულა ბინ თუქ ალ-მარის.
„განვიხილეთ სომხეთსა და არაბთა გაერთიანებულ საამიროებს შორის ეკონომიკური კავშირების გაღრმავების, სავაჭრო ბრუნვის მოცულობის გაზრდის და ორ ქვეყანას შორის ბიზნესსაზოგადოებებს შორის თანამშრომლობის შესაძლებლობები.
ჩემს კოლეგას გავაცანი სომხეთის ეკონომიკური მიმზიდველობის განმაპირობებელი ფაქტორები, სომხეთის მთავრობის მიერ ინიცირებული პროგრამები და საინვესტიციო შესაძლებლობები.
ცალკე აღინიშნა თანამშრომლობის პერსპექტივები ტურიზმის, განახლებადი და მწვანე ენერგეტიკის სფეროებში, ასევე სომხეთის მთავრობის ინიციატივა „მშვიდობის გზაჯვარედინი“, - დაწერა გევორგ პაპოიანმა.

Геворг Папоян и Абдулла бен Тук Аль-Марри обсудили возможности развития экономических связей Армения-ОАЭ
Министр экономики Республики Армения Геворг Папоян принимает участие в «Ежегодном инвестиционном форуме» в столице ОАЭ Абу-Даби.
Как сообщает Арменпресс, министр экономики РА на своей странице в Facebook написал, что в рамках мероприятия встретился с министром экономики ОАЭ Абдаллой бен Туком Аль-Марри.
«Мы обсудили возможности развития экономических отношений между Арменией и ОАЭ, увеличения объемов торговли, сотрудничества между бизнес-сообществами двух стран. Я представил своему коллеге факторы, способствующие экономической привлекательности Армении, программы, инициированные правительством РА, и инвестиционные возможности.
Отдельно были упомянуты возможности сотрудничества в сферах туризма, возобновляемой и зеленой энергетики, а также проекта «Перекресток мира», - написал Геворг Папоян.