ალენ სიმონიანმა მიიღო საუდის არაბეთ–სომხეთის მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელის დელეგაცია
სომხეთის რესპუბლიკის ეროვნული ასამბლეის თავმჯდომარემ ალენ სიმონიანმა 6 ნოემბერს მიიღო საუდის არაბეთის სამეფოს საკონსულტაციო საბჭოს საუდის არაბეთ–სომხეთის მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელის, ალი მუჰამად ალ-შაჰრანის ხელმძღვანელობით ჩამოსული დელეგაცია․
როგორც „არმენპრესი“ იუწყება, ეროვნული ასამბლეის ინფორმაციით, საუბრისას მხარეებმა განიხილეს ორმხრივი ურთიერთობების განმტკიცებასთან დაკავშირებული საკითხების ფართო სპექტრი, მათ შორის როგორც პოლიტიკური თანამშრომლობის განვითარება, ისე ეკონომიკური ურთიერთდაინტერესების თემები.
განხილვისას ასევე შეეხნენ სომხეთსა და აზერბაიჯანს შორის მიმდინარე მშვიდობის პროცესს, განსაკუთრებული ყურადღება დაეთმო პროექტს „მშვიდობის გზაჯვარედინი“.
დელეგაციის წევრებმა, ეროვნული ასამბლეის თავმჯდომარის თანხლებით, დაათვალიერეს პარლამენტის შენობა, სადაც გაეცნენ მისი ისტორიისა და ინფრასტრუქტურის დეტალებს.

Speaker of Parliament Alen Simonyan held a meeting with a delegation led by Ali bin Mohammed Al-Shahrani, the Head of the Saudi Arabia-Armenia Friendship Group at the Consultative Assembly of Saudi Arabia.
The discussions focused on a wide range of issues related to the deepening of bilateral relations, including the development of political ties as well as topics concerning mutual economic interests, the parliament’s press service reported.
The sides also touched upon issues related to the peace process between Armenia and Azerbaijan, paying special attention to the Crossroads of Peace project.