ევროსაბჭოს საპარლამენტო ასამბლეის გენერალური მდივანი სომხეთში ჩავიდა
ერევანი, 9 დეკემბერი, არმენპრესი. 9 დეკემბერს სომხეთში დაიწყო ევროპის საბჭოს საპარლამენტო ასამბლეის იურიდიული საკითხებისა და ადამიანის უფლებების კომიტეტის სხდომა. როგორც „არმენპრესი“ იუწყება სომხეთის ეროვნული ასამბლეის მიერ გავრცელებულ განცხადებაზე დაყრდნობით, სხდომის ფარგლებში სომხეთში ჩავიდა ასამბლეის გენერალური მდივანი დესპინა ხაცივასილიუ-ცოვილისი.
სხდომის დაწყებამდე, ევროპის საბჭოს გენერალური მდივანი და სხდომის თავმჯდომარე, იურიდიული საკითხების კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე პაბლო ისპა, მიიღო სომხეთის ეროვნული ასამბლეის თავმჯდომარემ. მათ განიხილეს ეროვნულ ასამბლეაში დაგეგმილი სხდომის ორგანიზაციული საკითხები.
სხდომის მონაწილეებს დისტანციურად მიესალმა ევროპის საბჭოს საპარლამენტო ასამბლეის პრეზიდენტი თეოდოროს რუსოპულოსი, რის შემდეგაც მისასალმებელი სიტყვით გამოვიდა სომხეთის ეროვნული ასამბლეის თავმჯდომარე ალენ სიმონიანი.

PACE Secretary General visits Armenia
YEREVAN, DECEMBER 9, ARMENPRESS. The session of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) Committee on Legal Affairs and Human Rights began on December 9 in Yerevan.
PACE Secretary General Despina Chatzivassiliou-Tsovilis has arrived in Armenia within the framework of the session, the Armenian parliament’s press service reported.
Ahead of the session, Speaker of Parliament Alen Simonyan held a meeting with Secretary General Despina Chatzivassiliou-Tsovilis and Committee on Legal Affairs and Human Rights Vice-Chairperson Pablo Hispan to discuss organizational issues.