აზერბაიჯანის თავდაცვის სამინისტრომ კვლავ გაავრცელა დეზინფორმაცია
ერევანი, 28 აგვისტო, არმენპრესი. აზერბაიჯანის თავდაცვის სამინისტროს განცხადება, თითქოს 28 აგვისტოს 06:45-ის ახლოს, სომხეთის შეიარაღებული ძალების ქვედანაყოფებმა ცეცხლი გაუხსნეს სასაზღვრო ზოლის სამხრეთ-დასავლეთ ნაწილში განლაგებულ აზერბაიჯანულ პოზიციებს, არ შეესაბამება რეალობას.
„არმენპრესის“ ცნობით, ამის შესახებ ინფორმაციას სომხეთის რესპუბლიკის თავდაცვის სამინისტრო ავრცელებს
სომხეთის რესპუბლიკის თავდაცვის სამინისტრომ ასევე შეახსენა, რომ სომხეთის რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრის აპარატმა შესთავაზა სომხეთ-აზერბაიჯანის ერთობლივი მექანიზმის შექმნა ცეცხლის შეწყვეტის რეჟიმის დარღვევის შემთხვევების და/ან ამ საკითხის შესახებ ინფორმაციის გამოსაძიებლად. აზერბაიჯანმა ამ წინადადებაზე არანაირი რეაგირება არ მოახდინა.

YEREVAN, AUGUST 28, ARMENPRESS. The Azerbaijani Defense Ministry has falsely accused the Armenian military of border shooting, the Armenian Defense Ministry has said.
“The statement disseminated by the Ministry of Defense of Azerbaijan alleging that on August 28 at around 06:45 a.m. units of the Armenian Armed Forces fired against the Azerbaijani combat positions located in the southwestern part of the border does not correspond to reality,” the Armenian Defense Ministry said in a statement.
“It should be noted that the Office of the Prime Minister of the Republic of Armenia has proposed the establishment of a joint Armenia-Azerbaijan mechanism for investigating ceasefire violations and/or related cases,” it added. Azerbaijan has ignored Armenia's offer to establish the mechanism.