Հակակոռուպցիոն կոմիտեն հայտնել է «Ուժեղ Հայաստան»-ի կողմից ընտրակաշառք տալու, բարեգործության արգելքը խախտելու դեպքեր բացահայտելու մասին
Հայաստանի հակակոռուպցիոն կոմիտեի ծառայողների կողմից բացահայտվել են ընտրակաշառք տալու, ստանալու, բարեգործության արգելքը խախտելու և անձի ընտրական իրավունքի ազատ իրականացմանը խոչընդոտելու հերթական դեպքերը։
Մասնավորապես՝ պարզվել է, որ «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության թեկնածուի կազմակերպմամբ մի շարք անձինք օրենսդրական արգելքի պայմաններում տվել են ՀՀ Լոռու մարզի մի շարք ընտրողների բնակարանների վարձավճարները։
Խմբի անդամները, բացահայտումից խուսափելու և իրենց գործողությունների հետագծելիությունը նվազեցնելու նպատակով, օգտագործել են միջնորդավորված անձանց և նրանց պատկանող ավտոմեքենաները, գումարները տրամադրել են հիմնականում կանխիկ եղանակով, դրանց ստացման և բաժանման գործընթացում ներգրավել են իրենց հետ փոխկապակցված ընկերությունների աշխատողներին ու նրանց շրջապատի անձանց, իսկ դրամական միջոցների շարժի վերահսկումը դժվարացնելու նպատակով ծրագրել են ֆինանսական գործառնությունների համար օգտագործել ռուսական բանկային քարտեր։

Антикоррупционный комитет сообщает о выявлении случаев дачи и получения избирательных взяток, нарушения запрета на благотворительность партией «Сильная Армения»
Сотрудники Антикоррупционного комитета Армении выявили очередные случаи дачи и получения избирательныз взяток, нарушения запрета на благотворительность и воспрепятствования свободному осуществлению человеком его избирательного права.
Как передает Арменпресс со ссылкой на Антикоррупционный комитет РА, в частности, было выявлено, что ряд лиц, организованных кандидатом от партии «Сильная Армения», в нарушение законодательного запрета, оплачивали аренду жилья для ряда избирателей в Лорийской области РА.
Чтобы избежать обнаружения и снизить отслеживаемость своих действий, члены группы использовали посредников и их автомобили, предоставляли деньги преимущественно наличными, привлекали к процессу получения и распределения сотрудников аффилированных с ними компаний и окружающих их людей, а для затруднения контроля за движением средств планировали использовать российские банковские карты для финансовых операций.
В связи с инцидентом в Антикоррупционном комитете РА возбуждено уголовное дело, арестован ряд лиц, проведены обыски и другие процессуальные действия.