Երևանի քաղաքապետարանը հրապարակել է նվիրատու կազմակերպությունների ու անհատների անունները
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մի շարք տնտեսավարող կազմակերպություններ և անհատներ քաղաքային տնտեսության զարգացմանն օժանդակելու նպատակով նվիրատվություններ են արել Երևան քաղաքին:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում կազմակերպությունների ցանկն է հրապարակել քաղաքապետի մամուլ խոսնակ Հակոբ Կարապետյանը:
«Տեղեկացրել ենք, որ քաղաքապետը մտադիր է տարեմուտից առաջ ամփոփել այս նվիրատվությունները եւ շնորհակալագրեր ու պատվոգրեր հանձնել սոցիալական բարձր պատասխանատվություն դրսեւորած անհատներին ու կազմակերպություններին: Հասկանալի է, որ պարգեւատրվածների անունները հանրության սեփականությունն էին դառնալու: Այնուհանդերձ, հաշվի առնելով վերջին օրերին մամուլի հետաքրքրությունը հարցի շուրջ, եւ ձգտելով կասեցնել տարատեսակ շահարկումների հոսքը, հրապարակում ենք այն անհատների ու կազմակերպությունների անունները, որոնց հետ այս պահի դրությամբ առկա են գույքի նվիրաբերման պայմանագրեր: Ընդգծում եմ, մի շարք այլ կազմակերպությունների կողմից գույքի (տեխնիկա, բնակմակերես եւ այլն) նվիրաբերման գործընթացը այս պահին դեռ չի ավարտվել: Մնացած անունները կհրապարակվեն պայմանագրերի ստորագրումից հետո»,-նշել է Կարապետյանը:
Այս պահի դրությամբ նվիրատու կազմակերպություններն ու անհատներն են. Սարգիս Խուրշուդյան, Հայրապետ Հովհաննիսյան (2 հատ Mercedes Benz Sprinter Chassis 516 ֆուրգոն),
«Ն և Ս Քոնսթրաքշն ՍՊԸ (10 հատ աղբատար MK-1541-14, ԳԱԶ), 2 հատ աղբատար KO 427-72 ԿամԱԶ- 53605-773950-48, 2 հատ KO440B1-01 ԿամԱԶ-65115-3081-50): Մեկ աղբատար ԿամԱԶ 65115-773962-50 է նվիրել նաև Հայաստանի Հանրապետությունում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության դեսպանությունը։ «Ալեքս ընդ հոլդինգ» ՍՊԸ-ն նվիրել է 3 հատ բազմաֆունկցիոնալ ԿամԱԶ 43253-3010-69, «Էյչ բի Էմ գրուպ» ՍՊԸ-ն՝ 1 հատ ԿամԱԶ 65115-773962-50:
Կարապետյանը հիշեցրել է՝ Երևանի քաղաքային իշխանությունը որդեգրել է բիզնեսի սոցիալական պատասխանատվության ինստիտուտի խթանման սկզբունքը, ինչը միջազգայնորեն տարածված պրակտիկա է:
Երեւանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը հրավիրում է Հայաստանում կամ արտերկրում բիզնես ծավալող բոլոր հայրենակիցներին՝ մասնակցել Երեւանի զարգացմանը:

Мэрия Еревана опубликовала список благотворительных организаций и частных лиц
Ряд хозяйствующих организаций и частных лиц с целью содействия развитию городского хозяйства городу Еревану делали пожертвования.
Как передает «Арменпресс», список организаций на своей странице в Facebook опубликовал пресс-секретарь мэра Акоп Карапетян.
“Мы сообщали, что мэр намерен до конца года обобщить эти пожертвования и вручить благодарственные грамоты лицам и организациям, проявившим высокую социальную ответственность. Понятно, что имена награжденных станут достоянием общественности. Тем не менее, учитывая интерес прессы к этому вопросу в последние дни, и стремясь остановить поток различных спекуляций, публикуем имена тех лиц и организаций, с которыми на данный момент имеются договоры о дарении имущества. Подчеркиваю, что процесс дарения имущества (техники, жилплощади и т.д.) рядом других организаций на данный момент еще не завершен. Остальные имена будут опубликованы после подписания договоров”, - отметил Карапетян.
На данный момент донорскими организациями и частными лицами являются: Саркис Хуршудян, Айрапет Оганесян (2 автомобиля марки Mercedes Benz Sprinter Chassis 516 фургон), ООО “Н и С Констракшн” (10 мусороуборочных машин MK-1541-14, ГАЗ, 2 мусороуборочные машины KO 427-72 КАМАЗ - 53605-773950-48, 2 KO440B1-01 КАМАЗ-65115-3081-50. Один мусороуборочный КАМАЗ 65115-773962-50 подарило также посольство Китайской Народной Республики в Республике Армения. ООО “Алекс энд холдинг” подарило 3 многофункциональных КамАЗа 43253-3010-69, ООО “Эйч Би Эм Груп” - 1 камаз 65115-773962-50.
Карапетян напомнил, что городские власти Еревана придерживаются принципа стимулирования Института социальной ответственности бизнеса, что является международно распространенной практикой.
Мэр Еревана Айк Марутян приглашает всех соотечественников, занимающихся бизнесом в Армении или за рубежом, принять участие в развитии Еревана.