Հրաժարական կտամ, երբ կկարծեմ, որ իմ լիազորությունները բավարար չեմ կատարում. Արայիկ Հարությունյան
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Արայիկ Հարությունյանը պատրաստ է հրաժարական տալ այն ժամանակ, երբ կկարծի, թե իր լիազորությունները բավարար չի կատարում: Այդ մասին Հարությունյանը նշեց կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում:
«Կլինեն խմբեր, որ կարող են նաև նման պահանջներ դնել, նորմալ գործընթաց է: Մենք պատրաստ ենք այդ խմբերին ընդունել, նրանց պահանջները լսել, բացատրել, բայց ես ինչքան երեկ հասկացա, նրանց ոչ բոլոր հատվածներն են հակված որևէ պահանջ ձևակերպելու և դնելու, այլ պարզապես քաղաքական ակցիա են իրականացնում», - «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` ասաց Հարությունյանը։
Հարցին, ե՞րբ կկարծի, թե իր լիազորությունները չի կատարում՝ նախարարը ասաց. «Չեմ կարող ասել, տարբեր իրադարձություններ… Սա այդ իրավիճակը չէ»։

Подам в отставку, когда посчитаю, что неудовлетворительно выполняю свои обязательства: А. Арутюнян
Министр образования, науки, культуры и спорта Араик Арутюнян готов подать в отставку, когда посчитает, что не выполняет своих полномочий в достаточной мере. Как сообщает «Арменпресс», об этом он заявил в беседе с журналистами после заседания правительства.
“Будут группы, которые выдвинут подобные требования, это нормальный процесс. Мы готовы принимать эти группы, выслушивать их требования, объяснять, но как я понял вчера, не все они склонны формулировать и выдвигать какие-либо требования, они просто проводят политическую акцию”, - сказал Арутюнян.
На вопрос, когда он посчитает, что не выполняет свои полномочия, министр ответил: “Не могу сказать этого, бывают разные события... Теперь не та ситуация”.