ՀՀ նախագահի և տիկնոջ անունից տրվել է պաշտոնական ընթրիք ի պատիվ Հունաստանի նախագահի և նրա տիկնոջ
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ի պատիվ պաշտոնական այցով Հայաստանում գտնվող Հունաստանի Հանրապետության նախագահ Պրոկոպիոս Պավլոպուլոսի և տիկին Վլասիա Պավլոպուլուի՝ Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի և տիկին Նունե Սարգսյանի անունից նոյեմբերի 5-ին տրվել է պաշտոնական ընթրիք:
Ինչպես«Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից,Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը և Հունաստանի Հանրապետության նախագահ Պրոկոպիոս Պավլոպուլոսը մասնավորապես նշել են, որ հնագույն քաղաքակրթություն ունեցող երկու ժողովուրդների դարավոր բարեկամական հարաբերությունները, նման ճակատագրերը, պատմական, մշակութային ընդհանրությունները և ընդհանուր արժեքներն ամուր հիմք են երկու երկրների հետագա ավելի խորը ու բազմաձևաչափ համագործակցության համար:

President Sarkissian hosts state dinner in honor of Greek counterpart Prokopis Pavlopoulos
YEREVAN, NOVEMBER 6, ARMENPRESS. President Armen Sarkissian and First Lady Nouneh Sarkissian hosted a state dinner on November 5 in honor of President of Greece Prokopis Pavlopoulos and First Lady Vlasia Pavlopoulos who are in Armenia on an official visit.
According to a news release issued by Sarkissian’s Office the presidents “particularly noted that the centuries of friendly relations of the two ancient-civilization nations, similar destinies, historical and cultural similarities and common values are solid grounds for further more deeper and more multifaceted cooperation between the two countries”.