ՀՀ նախագահի նստավայրում տեղի է ունեցել Հունաստանի նախագահի դիմավորման պաշտոնական արարողությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահի նստավայրում տեղի է ունեցել պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած Հունաստանի Հանրապետության նախագահ Պրոկոպիոս Պավլոպուլոսի դիմավորման պաշտոնական արարողությունը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը և տիկին Նունե Սարգսյանը դիմավորել և ողջունել են Հունաստանի նախագահ Պրոկոպիոս Պավլոպուլոսին և տիկին Վլասիա Պավլոպուլուին:
Զինվորական նվագախմբի կատարմամբ հնչել են Հայաստանի և Հունաստանի պետական օրհներգերը։ Նախագահներ Արմեն Սարգսյանը և Պրոկոպիոս Պավլոպուլոսը Պատվո պահակախմբի հրամանատարի ուղեկցությամբ կատարել են զինվորական նվագախմբի և Պատվո պահակախմբի ստուգայց։ Նախագահները միմյանց են ներկայացրել երկու երկրների պաշտոնական պատվիրակություններին և ընդունել են պատվո պահակախմբի քայլերթը:

В резиденции президента РА состоялась официальная церемония встречи президента Греции
В резиденции президента Республики Армения состоялась официальная церемония встречи президента Греческой республики Прокопиоса Павлопулоса, прибывшего в Армению с официальным визитом.
Как сообщили «Арменпресс» в управлении по связям с общественностью аппарата президента Армении, президент Армении Армен Саркисян и госпожа Нуне Саркисян встретили и приветствовали президента Греции Прокопиоса Павлопулоса и госпожу Власию Павлопулу.
В исполнении военного оркестра прозвучали государственные гимны Армении и Греции. Президенты Армен Саркисян и Прокопиос Павлопулос в сопровождении командира почетного караула обошли военный оркестр и почетный караул. Президенты представили друг другу официальные делегации обеих стран и приняли парад почетного караула.