Աննա Հակոբյանն այցելել է ԹՈՒՄՈ Ստուդիաներ
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետի տիկին, ‹‹Իմ քայլը›› և ‹‹City of smile/Ժպիտների քաղաք›› բարեգործական հիմնադրամների հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Աննա Հակոբյանը նոյեմբերի 1-ին ԹՈՒՄՈ Ստուդիաների ‹‹30 ամիս 30 գաղափար›› բաց դռների օրվա շրջանակում այցելել է ԹՈՒՄՈ ստուդիաներ, շրջել արհեստանոցներում, որտեղ ամփոփվել են ստուդիաների 30 ամիսների աշխատանքն ու ներկայացվել են ուսանողների 30 լավագույն գաղափարները:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Աննա Հակոբյանի գրասենյակից, ԹՈՒՄՈ Ստուդիաները շահույթ չհետապնդող կրթական ծրագիր է, որը զբաղվում է անալոգ իրերի ստեղծմամբ՝ համադրելով ավանդական տեխնիկաներն ու ժամանակակից դիզայնը։ Ծրագրի նպատակն է խթանել արհեստագործների և դիզայներների նոր սերնդի ձևավորումը, որը կնպաստի տեղական արհեստագործական ոլորտի մրցունակության բարձրացմանը։
Դասընթացների շրջանակներում Հայաստանի երիտասարդ մասնագետները հնարավորություն են ունենում աշխատել արտասահմանցի դիզայներների հետ՝ ստեղծելով նորաձևության, ոսկերչության, ասեղնագործության, կավագործության, տպագրության, արտադրական դիզայնի և խոհարարության ոլորտի արտադրանքներ։

YEREVAN, NOVEMBER 2, ARMENPRESS. Anna Hakobyan, spouse of the Armenian Prime Minister, chairwoman of the Board of Trustees of the My Step and City of Smile charitable foundations, on November 1 visited the TUMO Studios on the sidelines of the Studios’ 30 Months 30 Ideas open doors, her Office told Armenpress.
The PM’s wife was introduced on the works carried out by the studios in 30 months and the 30 best ideas of the students.
TUMO Studios is a free educational program for university-aged students and young professionals with a passion for craftsmanship and design. It programsateliers, “educational workshops,” in fashion, jewelry, embroidery, pottery, printing, product design and the culinary arts.
Inspired by Armenia’s rich artisanal heritage, TUMO Studios combines local know-how with contemporary methods and design trends.