Հայաստանը չի հաստատել Լեհաստանում կայանալիք տնտեսական համաժողովին ՀՀ վարչապետի մասնակցությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանը չի հաստատել է Լեհաստանի Կրինիցա-Զրդույ քաղաքում անցկացվելիք 29-րդ միջազգային տնտեսական համաժողովին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մասնակցությունը: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց ՀՀ Արտաքին գործերի նախարարի մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը:
«Մի շարք երկրների թվում համաժողովին մասնակցության հրավեր է ուղարկվել ՀՀ վարչապետին: Հայաստանը չի հաստատել վարչապետի մասնակցությունը և լեհական կողմն այդ մասին տեղեկացվել է»,- ասաց Նաղդալյանը:
Մամուլում տեղեկություն էր տարածվել, որ Լեհաստանի Կրինիցա-Զրդույ քաղաքում անցկացվելիք 29-րդ միջազգային տնտեսական համաժողովի կայքէջի տեղեկատվության համաձայն՝ ՀՀ վարչապետը կլինի համաժողովի կարևոր հյուրերից մեկը:

Armenia hasn’t confirmed PM’s participation to upcoming economic forum in Poland
YEREVAN, AUGUST 28, ARMENPRESS. Armenia has not confirmed Prime Minister Nikol Pashinyan’s participation to the 29th International Economic Forum to take place in the Polish city of Krynica-Zdrój, Armenian Foreign Ministry spokeswoman Anna Naghdalyan told ARMENPRESS.
“Among several countries an invitation for participation to the Forum was also sent to the Armenian PM. Armenia has not confirmed the PM’s participation, and the Polish side has been informed on this”, she said.
Earlier some media outlets reported that the Armenian PM is going to be one of the key guests of the Forum according to the information published in the website of the Forum.