ՀՀ նախագահը «Ազնավուր. Կամուրջ բարեկամության» կտավը Մակրոնին փոխանցելու նպատակով հանձնել է դեսպանին
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը Ֆրանսիայի Հանրապետության Ազգային տոնի նախօրեին այսօր այցելել է Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանություն:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, նախագահ Սարգսյանը շնորհավորել է դեսպան Ժոնաթան Լաքոտին, դեսպանության անձնակազմին և ի դեմս նրանց՝ Ֆրանսիայի բարեկամ ժողովրդին՝ Ազգային տոնի առթիվ` մաղթելով բարօրություն, երջանկություն, հաջողություն:
Դեսպան Լաքոտի հետ հանդիպմանն անդրադարձ է եղել հայ-ֆրանսիական հարաբերությունների օրակարգին, Հանրապետության նախագահի՝ վերջերս Ֆրանսիա կատարած այցին:
Ֆրանսիայի Ազգային տոնի առթիվ, որպես երկու երկրների միջև մշտական բարեկամության խորհրդանիշ, նախագահ Սարգսյանը դեսպան Լաքոտին է հանձնել «Արվեստի խաղաղությունը» կազմակերպության հիմնադիր նախագահ, նկարիչ Դանիել Վարուժան Հեճինյանի հեղինակած` «Ազնավուր. Կամուրջ բարեկամության» կտավը՝ Ֆրանսիայի Հանրապետության նախագահ Էմանուել Մակրոնին փոխանցելու նպատակով:

Armenian President visits French Embassy in Yerevan on eve of Bastille Day
YEREVAN, JULY 13, ARMENPRESS. Armenian President Armen Sarkissian today visited the French Embassy in Yerevan on the eve of the National Day of France, the Bastille Day, the Presidential Office told Armenpress.
President Sarkissian congratulated French Ambassador Jonathan Lacôte, the Embassy staff and in the person of them the good people of France on their National Day, wishing welfare, happiness and success.
The meeting touched upon the Armenian-French relations agenda and the Armenian President’s recent visit to France.
On the occasion of the French National Day, President Sarkissian handed over painter, founder of Peace of Art organization Daniel Varoujan Hejinian’s painting “Aznavour: Bridge of Friendship” to the French Ambassador aimed at conveying it to French President Emmanuel Macron.