Նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է «Վեոլիա» ընկերության փոխնախագահ Մալիկա Գենդուրիին
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանը հուլիսի 4-ին ընդունել է «Վեոլիա» ընկերության Կենտրոնական և Արևելյան Եվրոպայի երկրների գծով գործադիր փոխնախագահ Մալիկա Գենդուրիին։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին նախարարությունից, Պապիկյանը կարևորել է Հայաստանի ջրամատակարարման կազմակերպման ոլորտում «Վեոլիա» ընկերության ծավալած երկարամյա գործունեությունը և ընդգծել հավատարմագրային համաձայնագրի շրջանակներում համակարգի արդիականացմանն ուղղված երկկողմ համագործակցության հիմքերը խորացնելու փոխադարձ շահագրգռվածությունը։
Հանդիպման ընթացքում Սուրեն Պապիկյանը հյուրի հետ քննարկել է ջրամատակարարման արդյունավետության բարձրացման և կորուստների նվազեցման ուղղությամբ համատեղ ներդրումային նախագծերին, կատարողական ցուցանիշներին, սակագնային քաղաքականությանն առնչվող հարցեր։ Զրուցակիցները անդրադարձել են նաև Երևանի Աերացիա կեղտաջրերի մաքրման կայանի արդիականացման և վերամեկնարկման հնարավորություններին։

Министр Сурен Папикян принял вице-президента компании “Веолия” Малику Гендури
Министр территориального управления и инфраструктур Армении Сурен Папикян 4 июля принял исполнительного вице-президента компании “Веолия” по странам Центральной и Восточной Европы Малику Гендури.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе министерства, Папикян отметил важность многолетней деятельности компании “Веолия” в сфере организации водоснабжения Армении и подчеркнул взаимную заинтересованность в углублении основ двустороннего сотрудничества, направленных на модернизацию системы в рамках доверительного соглашения.
В ходе встречи Сурен Папикян обсудил с гостьей совместные инвестиционные проекты по повышению эффективности водоснабжения и снижению потерь, исполнительные показатели и тарифную политику. Собеседники коснулись также и возможностей модернизации и переоснащения аэрации- станции очистки сточных вод Еревана.