Աննա Հակոբյանը Լիբանանի նախագահի տիկնոջը հրավիրել է Հայաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՀՈՒԼ:ԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետի տիկին, «Իմ քայլը» և «City of smile/ Ժպիտների քաղաք» հիմնադրամների հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Աննա Հակոբյանին Լիբանան այցի ընթացքում հուլիսի 3-ին հյուրընկալել է Լիբանանի նախագահի տիկին Նադյա Չամին Աունը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին Աննա Հակոբյանի գրասենյակից, հանդիպմանը ներկա է գտնվել Լիբանանում ՀՀ դեսպան Վահագն Աթաբեկյանը։ Աննա Հակոբյանը պատմել է Լիբանան այցի ժամանակ ունեցած իր հանդիպումների ու ստացած տպավորությունների մասին։ Վարչապետի տիկինը ներկայացրել է իր ղեկավարած երկու հիմնադրամների գործունեությունն ու պատմել ‹‹Իմ քայլը›› հիմնադրամի շրջանակում ստեղծված ‹‹Դասական երաժշտության բարեկամներ››-ի խմբի գործունեության մասին։ Տիկին Աունը, ողջունելով դասական երաժշտության հանդեպ նման բարձր վերաբերմունքը, նշել է, որ թե՛ իր ամուսինը, թե՛ ինքը դասական երաժշտության մեծ երկրպագուներ են և սիրով կարող են համագործակցել դասական երաժշտության տարածման հարցում։
«Նախորդ տարի Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության 17-րդ գագաթաժողովի շրջանակում Հայաստան այցելությունը շատ տպավորիչ էր։ Այցը կարճ էր, բայց ես սիրեցի ու ինձ շատ դուր եկավ Հայաստանը»,- ասել է տիկին Աունը։
Ի պատասխան, Աննա Հակոբյանը տիկին Աունին հրավիրել է Հայաստան։ ‹‹Հայաստանում տեսնելու շատ բան կա և ես հաճույքով Ձեզ կներկայացնեմ մեր երկիրը››,- ասել է Աննա Հակոբյանը։ Հանդիպմանը Տիկին Աունը ներկայացրել է իր գործունեությունը, պատմել իր հիմնադրած ասոցիացիայի մասին, որն աջակցում է աուտիզմով հիվանդ երեխաներին։ Այս համատեքստում տիկին Հակոբյանը ուժ և եռանդ է մաղթել տիկին Աունին այդ դժվարին գործում։

PM’s wife invites spouse of Lebanese President to Armenia
YEREVAN, JULY 3, ARMENPRESS. Anna Hakobyan, spouse of the Armenian Prime Minister, chairwoman of the Board of Trustees of My Step and City of Smile charitable foundations, has been hosted by wife of the President of Lebanon Nadia Al ChamiAoun on July 3, Mrs. Hakobyan’s Office told Armenpress.
The meeting was also attended by Armenian Ambassador to Lebanon Vahagn Atabekyan.
Anna Hakobyan introduced her meetings held in Lebanon and impressions from the visit. The Armenian PM’s wife also introduced the activities of the two foundations led by her and the Group of Friends of Classical Music formed within the frames of the My Step foundation. Mrs. Aoun welcomed such a high level attitude to the classical music and stated that both she and her spouse are great fans of classical music and can cooperate in spreading the classical music with pleasure.
“Last year the visit to Armenia on the sidelines of the 17th La Francophonie conference was very impressive. The visit was short, but I liked Armenia very much”, the Lebanese President’s wife said.
In response, Anna Hakobyan invited Mrs. Aoun to visit Armenia. “There is a lot to see in Armenia and I will introduce our country to you with pleasure”, she said.