Աննա Հակոբյանը Լիբանանի նախագահի տիկնոջը հրավիրել է Հայաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՀՈՒԼ:ԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետի տիկին, «Իմ քայլը» և «City of smile/ Ժպիտների քաղաք» հիմնադրամների հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Աննա Հակոբյանին Լիբանան այցի ընթացքում հուլիսի 3-ին հյուրընկալել է Լիբանանի նախագահի տիկին Նադյա Չամին Աունը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին Աննա Հակոբյանի գրասենյակից, հանդիպմանը ներկա է գտնվել Լիբանանում ՀՀ դեսպան Վահագն Աթաբեկյանը։ Աննա Հակոբյանը պատմել է Լիբանան այցի ժամանակ ունեցած իր հանդիպումների ու ստացած տպավորությունների մասին։ Վարչապետի տիկինը ներկայացրել է իր ղեկավարած երկու հիմնադրամների գործունեությունն ու պատմել ‹‹Իմ քայլը›› հիմնադրամի շրջանակում ստեղծված ‹‹Դասական երաժշտության բարեկամներ››-ի խմբի գործունեության մասին։ Տիկին Աունը, ողջունելով դասական երաժշտության հանդեպ նման բարձր վերաբերմունքը, նշել է, որ թե՛ իր ամուսինը, թե՛ ինքը դասական երաժշտության մեծ երկրպագուներ են և սիրով կարող են համագործակցել դասական երաժշտության տարածման հարցում։
«Նախորդ տարի Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության 17-րդ գագաթաժողովի շրջանակում Հայաստան այցելությունը շատ տպավորիչ էր։ Այցը կարճ էր, բայց ես սիրեցի ու ինձ շատ դուր եկավ Հայաստանը»,- ասել է տիկին Աունը։
Ի պատասխան, Աննա Հակոբյանը տիկին Աունին հրավիրել է Հայաստան։ ‹‹Հայաստանում տեսնելու շատ բան կա և ես հաճույքով Ձեզ կներկայացնեմ մեր երկիրը››,- ասել է Աննա Հակոբյանը։ Հանդիպմանը Տիկին Աունը ներկայացրել է իր գործունեությունը, պատմել իր հիմնադրած ասոցիացիայի մասին, որն աջակցում է աուտիզմով հիվանդ երեխաներին։ Այս համատեքստում տիկին Հակոբյանը ուժ և եռանդ է մաղթել տիկին Աունին այդ դժվարին գործում։

Анна Акопян пригласила супругу президента Ливана в Армению
Супруга президента Ливана Надя ЧаминАун3 июля в ходе визита в Ливанприняла супругу премьер-министра РА, председателяСовета попечителей фондов “Мой шаг” и “Cityofsmile/Город улыбок” Анну Акопян. Как сообщили Арменпресс в офисе Анны Акопян, на встрече присутствовал посол Армении в Ливане ВаагнАтабекян. Анна Акопян рассказала о своих встречах и впечатлениях от визита в Ливан. Супруга премьера представила деятельность двух руководимых ею фондов и рассказала о деятельности группы “Друзей классической музыки”, созданной в рамках фонда “Мой шаг”.
Приветствовав столь высокое отношение к классической музыке, госпожа Аун отметила, что и ее муж, и она большие поклонники классической музыки и с любовью могут сотрудничать в вопросе популяризации классической музыки.
“В прошлом году визит в Армению в рамках 17-го саммита Международной организации Франкофонии был очень впечатляющим. Визит был коротким, но я полюбила Армению, она мне очень понравилась”, - сказала госпожа Аун.
В ответ Анна Акопян пригласила госпожу Аун в Армению. “В Армении многое стоит увидеть, и я с удовольствием представлю Вам нашу страну”, - сказала Анна Акопян. На встрече госпожа Аун представила свою деятельность, рассказала об основанной ею ассоциации, которая помогает детям, больным аутизмом. В этом контексте госпожа Акопян пожелала госпоже Аун сил и энергии в этом трудном деле.