ՀՀ նախագահն ընդունել է Գլենդելի քաղաքապետին
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հյուրընկալել է ԱՄՆ Կալիֆոռնիա նահանգի Գլենդելի քաղաքապետ Արա Նաջարյանին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, նախագահ Սարգսյանը ողջունել է Գլենդելի հայազգի քաղաքապետի այցը հայրենիք՝ ընդգծելով, որ Հայաստանը նաև սփյուռքի մեր հայրենակիցների տունն է: Հայրենիք-Սփյուռք կապերն ամրապնդելու համատեքստում նախագահն Արա Նաջարյանին առաջարկել է խորացնել քույր քաղաքների՝ Գյումրիի ու Կապանի հետ համագործակցությունը:
Արմեն Սարգսյանը մասնավորապես ներկայացրել է Գյումրիի հետ կապված իր ծրագրերը՝ առաջարկելով Գլենդելին նվիրված միջոցառում կազմակերպել Գյումրիում և Գյումրիին նվիրված միջոցառում՝ Գլենդելում: Նա պատրաստակամություն է հայտնել նախագահական նստավայրում կազմակերպել միջոցառում՝ նվիրված Գլենդելի մշակութային ժառանգությանն ու բազմազանությանը:
Արա Նաջարյանը նշել է, որ հաճախակի է լինում Հայաստանում, և ամեն անգամ այդ այցելություններն իրեն ուժ են տալիս: Նա պատրաստակամությամբ է ընդունել նախագահի առաջարկությունները՝ նշելով, որ իր հնարավորություններով կձգտի նպաստել դրանց իրագործմանը:

Armenian President receives Mayor of Glendale
YEREVAN, JULY 3, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian hostedMayor of Glendale Ara Najarian, the Presidential Office told Armenpress.
President Sarkissian welcomed the Glendale Mayor’s visit to the homeland, stating that Armenia is also the home of our Diaspora compatriots. In the context of strengthening Homeland-Diaspora ties, the President proposed Mayor Ara Najarian to deepen the cooperation with sister cities – Gyumri and Kapan.
Armen Sarkissian introduced his plans over Gyumri, proposing to organize an event in Gyumri dedicated to Glendale and a similar event in Glendale dedicated to Gyumri. He expressed readiness to hold an event at the Presidential Palace dedicated to the cultural heritage and diversity of Glendale.
Ara Najarian said he visits Armenia quite often, and every time these visits give him strength. He accepted the President’s proposals with willingness, stating that he will try to contribute to their implementation with his capacities.