Աննա Հակոբյանը Լիբանանում կմասնակցի Հայ մամուլին նվիրված համահայկական համաժողովին
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետի տիկին, «Իմ քայլը» և «City of smile/Ժպիտների քաղաք» բարեգործական հիմնադրամների հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ, «Հայկական ժամանակ» օրաթերթի գլխավոր խմբագիր Աննա Հակոբյանը հուլիսի 1-ին Մեծի Տան Կիլիկիո Արամ Առաջին կաթողիկոսի հրավերով կայցելի Լիբանան՝ մասնակցելու Հայ մամուլին նվիրված համահայկական համաժողովին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին Աննա Հակոբյանի գրասենյակից, հուլիսի 2-ին՝ համաժողովի բացման արարողությանը, Աննա Հակոբյանը հանդես կգա հայ մամուլի արդիական խնդիրների վերաբերյալ ելույթով:
Այցի ընթացքում Աննա Հակոբյանը կհանդիպի Լիբանանի Հանրապետության նախագահի տիկնոջ Նադյա Չամին Աունի հետ: Աննա Հակոբյանը կայցելի նաև Լիբանանում ՄԱԿ-ի ՅՈՒՆԻՖԻԼ առաքելության կենտրոնակայան և այնտեղ կհանդիպի առաքելության կազմում ծառայություն իրականացնող հայ խաղաղապահների հետ: Վարչապետի տիկինը կայցելի նաև Հայոց Ցեղասպանության որբերի «Արամ Պեզիքյան» թանգարան:

PM’s wife to attend pan-Armenian conference on Armenian media in Lebanon
YEREVAN, JULY 1, ARMENPRESS. Anna Hakobyan, spouse of the Armenian Prime Minister, chairwoman of the Board of Trustees of My Step and City of Smile charitable foundations, editor-in-chief of the Armenian Times daily, will visit Lebanon on July 1 at the invitation of Catholicos of the Great House of Cilicia Aram I to take part in the pan-Armenian conference dedicated to the Armenian media, Mrs. Hakobyan’s Office told Armenpress.
The Armenian PM’s wife will deliver remarks on the current issues of the Armenian media during the opening ceremony of the conference on July 2.
During the visit Anna Hakobyan will meet with wife of the President of Lebanon Nadia Al ChamiAoun. Mrs. Hakobyan will also visit the UNIFIL headquarters in Lebanon where she will meet with the Armenian peacekeepers.