Նախագահ Արմեն Սարգսյանը Ռուսաստանի օրվա առթիվ այցելել է Հայաստանում ՌԴ դեսպանատուն
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը և տիկին Նունե Սարգսյանը Ռուսաստանի Դաշնության պետական տոնի՝ Ռուսաստանի օրվա առթիվ այցելել են Հայաստանում ՌԴ դեսպանատուն:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, նախագահ Սարգսյանը տոնի առթիվ շնորհավորել է դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին, դեսպանատան աշխատակիցներին և ի դեմս նրանց՝ Ռուսաստանի բարեկամ ժողովրդին:
Բարձր գնահատելով հայ-ռուսական ռազմավարական և գործընկերային հարաբերությունները՝ Հանրապետության նախագահը համոզմունք է հայտնել, որ երկու երկրների միջև պատմական կապերի վրա հիմնված փոխգործակցությունն ապագայում ևս կշարունակի զարգանալ ու ընդլայնվել:

Armenian President visits Russian Embassy to congratulate on Russia Day
YEREVAN, JUNE 12, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian and spouse Nouneh Sarkissian on June 12 visited the Russian Embassy in Yerevan on the occasion of the Russia Day, the Presidential Office told Armenpress.
On the occasion of the Russian state holiday, President Sarkissian congratulated Ambassador Sergei Kopyrkin, the Embassy staff and in the person of them the good people of Russia.
Armen Sarkissian highly valued the Armenian-Russian strategic and allied relations and expressed confidence that the mutual partnership between the two countries that is based on historical ties will further develop and expand.