Նախագահ Արմեն Սարգսյանը Ռուսաստանի օրվա առթիվ այցելել է Հայաստանում ՌԴ դեսպանատուն
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը և տիկին Նունե Սարգսյանը Ռուսաստանի Դաշնության պետական տոնի՝ Ռուսաստանի օրվա առթիվ այցելել են Հայաստանում ՌԴ դեսպանատուն:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, նախագահ Սարգսյանը տոնի առթիվ շնորհավորել է դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին, դեսպանատան աշխատակիցներին և ի դեմս նրանց՝ Ռուսաստանի բարեկամ ժողովրդին:
Բարձր գնահատելով հայ-ռուսական ռազմավարական և գործընկերային հարաբերությունները՝ Հանրապետության նախագահը համոզմունք է հայտնել, որ երկու երկրների միջև պատմական կապերի վրա հիմնված փոխգործակցությունն ապագայում ևս կշարունակի զարգանալ ու ընդլայնվել:

Президент Армен Саркисян по случаю Дня России посетил посольство РФ в Армении
Президент Республики Армения Армен Саркисян и госпожа Нуне Саркисян по случаю государственного праздника Российской Федерации - Дня России посетили посольство РФ в Армении.
Как сообщили Арменпресс в управлении по связям с общественностью аппарата президента Армении, Армен Саркисян поздравил посла Сергея Копыркина, сотрудников посольства и в их лице дружественный народ России.
Высоко оценив армяно-российские стратегические и партнерские отношения, президент Республики выразил уверенность, что сотрудничество между двумя странами, основанное на исторических связях, в будущем также продолжит развиваться и расширяться.