Նախագահ Սարգսյանը հյուրընկալել է Ջեյմս Ջոնսին
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հյուրընկալել է «Մտքերի հայկական գագաթնաժողով» միջազգային կոնֆերանսին մասնակցելու նպատակով Հայաստան ժամանած ԱՄՆ նախկին նախագահ Բարաք Օբամայի վարչակազմում նախագահի անվտանգության հարցերով խորհրդական, Եվրոպայում ՆԱՏՕ-ի միացյալ զինված ուժերի նախկին գլխավոր հրամանատար Ջեյմս Ջոնսին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել Դիլիջանում մեկնարկելիք գագաթնաժողովի աշխատանքներին: Գեներալ Ջոնսը ողջունել է նման հեղինակավոր միջոցառման անցկացումը Հայաստանում:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել գլոբալ անվտանգության խնդիրների, ինչպես նաև համաշխարհային մարտահրավերների վերաբերյալ։

YEREVAN, JUNE 7, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian hosted former United States National Security Advisor at Obama administration, retiredUnited States Marine CorpsgeneralJames Jones, who arrived in Armenia to take part in the Armenian Summit of Minds, the Presidential Office told Armenpress.
The meeting touched upon the activities of the Armenian Summit of Minds which launches today in the town of Dilijan. James Jones welcomed holding such an important event in Armenia.
President Armen Sarkissian and James Jones exchanged views on global security affairs and world challenges during the meeting.