ՀՀ նախագահը ստորագրել է նախարարներ նշանակելու մասին հրամանագրեր
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը կառավարության կառուցվածքային փոփոխությունների արդյունքում ձևավորված նոր նախարարությունների նախարարներ նշանակելու մասին հրամանագրեր է ստորագրել:
Ինչպես հաղորդում է«Արմենպրես»-ը, ՀՀ նախագահի հրամանագրով Էրիկ Գրիգորյանն ազատվել է բնապահպանության նախարարի պաշտոնից ու նշանակվել շրջակա միջավայրի նախարար:
Տիգրան Խաչատրյանը նշանակվել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար՝ ազատվելով տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարի պաշտոնից:
Արայիկ Հարությունյանը նշանակվել է կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար՝ ազատվելով ՀՀ կրթության և գիտության նախարարի պաշտոնից:
Սուրեն Պապիկյանը նշանակվել է տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար՝ ազատվելով տարածքային կառավարման և զարգացման նախարարի պաշտոնից:
Հակոբ Արշակյանը նշանակվել է բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար՝ ազատվելով տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարի պաշտոնից:

Президент РА подписал указы о назначении министров
Президент РА Армен Саркисян подписал указы о назначении министров — в связи с формированием новых министерств по итогам структурных преобразований в правительстве.
Тигран Хачатрян назначен министром экономики – с освобождением с должности министра экономического развития и инвестиций.
Араик Арутюнян назначен министром образования, науки, культуры и спорта – с освобождением с должности министра образования и науки.
Сурен Папикянназначен министром территориального управления и инфраструктур – с освобождением с должности министра территориального управления и развития.
Акоп Аршакян назначен министром индустрии высоких технологий – с освобождением с должности министра транспорта, связи и IT-сферы.