Աննա Հակոբյանը Դարիգա Նազարբաևայի հրավերով Ալմաթիում կմասնակցի Եվրասիական մեդիա ֆորումին
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետի տիկին, «Հայկական ժամանակ» օրաթերթի գլխավոր խմբագիր Աննա Հակոբյանը Ղազախստանի հանրապետության Սենատի խորհրդարանի նախագահ Դարիգա Նազարբաևային հրավերով մայիսի 23-24-ը Ալմաթի քաղաքում կմասնակցի Եվրասիական մեդիա 16-րդ ֆորումին, որը կրում է «Դեգլոբալիզացիա. նոր համաշխարհային լանդշաֆտ» խորագիրը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին Աննա Հակոբյանի գրասենյակից, համաժողովին Աննա Հակոբյանը հանդես կգա ելույթով «Վստահության ճգնաժամ. գլոբալ ուժերի դասավորում» խորագրով քննարկման ժամանակ։
Այցի շրջանակում Աննա Հակոբյանն առանձին հանդիպում կունենա Դարիգա Նազարբաևայի հետ, ինչպես նաև Ռուսաստանի և Նոր Նախիջևանի հայոց թեմի «Լույս» մշակութային կենտրոնում կհանդիպի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ։
Ավելի քան 15 տարի Ղազախստանում անցկացվում է Եվրասիական մեդիա ֆորումը, որը երկխոսությունների հեղինակավոր հարթակ է դարձել եվրասիական տարածաշրջանում: Յուրաքանչյուր տարի ֆորումը մեկ հարկի տակ է հավաքում աշխարհի շուրջ 60 երկրների ավելի քան 600 պատվիրակների, այդ թվում և քաղաքական գործիչների, տնտեսագետների, Նոբելյան մրցանակակիրների, գործարարների ու փորձագետների:

Анна Акопян по приглашению Дариги Назарбаевой в Алматы примет участие в Евразийском медиа-форуме
Супруга премьер-министра РА, главный редактор ежедневной газеты “Айкакан жаманак”- Анна Акопян по приглашению председателя парламента Сената Республики Казахстан Дариги Назарбаевой с 23 по 24 мая в Алматы примет участие в 16-м Евразийском медиа-форуме, под названием “Деглобализация. Новый мировой ландшафт”.
Как сообщили «Арменпресс» в офисе Анны Акопян, на конференции Анна Акопян выступит с докладом “Кризис доверия. Расстановка глобальных сил”.
В рамках визита Анна Акопян проведет личную встречу с Даригой Назарбаевой, а также в культурном центре “Луйс” Российской и Ново-Нахичеванской епархии встретится с представителями армянской общины.
Более 15 лет в Казахстане проходит Евразийский медиа-форум, ставший авторитетной площадкой для диалога в Евразийском регионе. Ежегодно форум собирает под своей крышей более 600 делегатов из 60 стран мира, в том числе политиков, экономистов, Нобелевских лауреатов, бизнесменов и экспертов.