Աննա Հակոբյանը Դարիգա Նազարբաևայի հրավերով Ալմաթիում կմասնակցի Եվրասիական մեդիա ֆորումին
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետի տիկին, «Հայկական ժամանակ» օրաթերթի գլխավոր խմբագիր Աննա Հակոբյանը Ղազախստանի հանրապետության Սենատի խորհրդարանի նախագահ Դարիգա Նազարբաևային հրավերով մայիսի 23-24-ը Ալմաթի քաղաքում կմասնակցի Եվրասիական մեդիա 16-րդ ֆորումին, որը կրում է «Դեգլոբալիզացիա. նոր համաշխարհային լանդշաֆտ» խորագիրը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին Աննա Հակոբյանի գրասենյակից, համաժողովին Աննա Հակոբյանը հանդես կգա ելույթով «Վստահության ճգնաժամ. գլոբալ ուժերի դասավորում» խորագրով քննարկման ժամանակ։
Այցի շրջանակում Աննա Հակոբյանն առանձին հանդիպում կունենա Դարիգա Նազարբաևայի հետ, ինչպես նաև Ռուսաստանի և Նոր Նախիջևանի հայոց թեմի «Լույս» մշակութային կենտրոնում կհանդիպի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ։
Ավելի քան 15 տարի Ղազախստանում անցկացվում է Եվրասիական մեդիա ֆորումը, որը երկխոսությունների հեղինակավոր հարթակ է դարձել եվրասիական տարածաշրջանում: Յուրաքանչյուր տարի ֆորումը մեկ հարկի տակ է հավաքում աշխարհի շուրջ 60 երկրների ավելի քան 600 պատվիրակների, այդ թվում և քաղաքական գործիչների, տնտեսագետների, Նոբելյան մրցանակակիրների, գործարարների ու փորձագետների:

Armenian PM’s spouse to participate in Eurasian Media Forum in Kazakhstan
YEREVAN, MAY 23, ARMENPRESS. Anna Hakobyan, spouse of Armenia’s Prime Minister, editor-in-chief of the Armenian Times daily, will take part in the 16th Eurasian Media Forum in Almaty on May 23-24 at the invitation of chairwoman of the Upper house (Senate) of the Parliament of Kazakhstan Dariga Nazarbayeva, Mrs. Hakobyan’s Office told Armenpress.
The Armenian PM’s spouse will deliver speech at the Forum.
During the visit Anna Hakobyan will have a private meeting with Dariga Nazarbayeva, as well as will meet with the Armenian community representatives.
The Eurasian Media Forum is being held in Kazakhstan for already 15 years. It has become a leading platform for dialogue in the Eurasian region. The annual Forum brings together the most significant figures of politics, economics, social issues and, in particular, the media.