Աննա Հակոբյանը մշակութային այց է կատարել Չինական Մեծ պատ
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանին, որ մայիսի 14-16-ը Պեկինում ընթացող «Ասիական քաղաքակրթությունների երկխոսություն» համաժողովին ուղեկցում էր ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին, մայիսի 15-ին որպես պատվավոր հյուր համաժողովի կազմակերպիչները հրավիրել են կատարելու մշակութային այց Չինական Մեծ պատ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին Աննա Հակոբյանի գրասենյակից, էքսկուրսավարի ուղեկցությամբ տիկին Հակոբյանը ծանոթացել է չինական Մեծ պատի պատմությանը, շրջել պատմամշակութային կոթողի տարածքում և գրառում կատարել կառույցի հուշամատյանում:

Анна Акопян посетила Великую Китайскую стену
Г-жа Анна Акопян, супруга премьер-министра РА, которая в Пекине с 14 по 16 мая на форуме “Диалог азиатских цивилизаций” сопровождала премьер-министра РА Никола Пашиняна, 15 мая в качестве почетного гостя организаторами форума была приглашена совершить культурный визит к Великой Китайской стене.
Как сообщили «Арменпресс» в офисе Анны Акопян, в сопровождении экскурсовода госпожа Акопян ознакомилась с историей Великой Китайской стены, обошла территорию историко-культурного памятника и сделала запись в памятной книге.