Մեր աշխատանքով պետք է ապահովենք Հայաստանի այսօրվա ու ապագա զարգացումը. Արմեն Սարգսյանի ուղերձը
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն ուղերձ է հղել Աշխատանքի օրվա առթիվ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ուղերձում ասվում է.
Այսօր Աշխատանքի օրն է, ինչի առթիվ շնորհավորում եմ բոլորիդ:
Բոլոր արժեքները և արժեքավոր ամեն ինչ՝ հանապազօրյա հացից մինչև նորագույն տեխնոլոգիա, մշակութային արժեքից մինչև տնտեսական նվաճում, ստեղծվում են մարդու աշխատանքի շնորհիվ: Պատահական չէ, որ մարդկային կապիտալն ամենաթանկն է աշխարհում:
Աշխատանքը մղում է մտածելու, երազելու, ստեղծելու, արարելու: Հարափոփոխ աշխարհում գիտելիքներով և հմտություններով զինված աշխատանքն է երաշխավորված հաջողության գրավականը: Միաժամանակ, շատ կարևոր է, որ աշխատանքի իրավունք ունեցող յուրաքանչյուր ոք աշխատելու հնարավորություն ունենա, և այդ աշխատանքն ապահովի արժանապատիվ կենսամակարդակ: Բարեկեցիկ հասարակությունն ապահով երկրի երաշխիքն է:
Աշխարհի ցանկացած երկրում մենք կարող ենք տեսնել մեր հայրենակիցների արարող ձեռքի և ստեղծագործ մտքի արգասիքները, բայց մեր մեծագույն ձեռքբերումների աղբյուրը Հայաստանն է, որտեղ պետք է շարունակեն կերտվել մեր հետագա հաջողությունները:
Հենց մեր աշխատանքով պետք է ապահովենք Հայաստանի այսօրվա ու ապագա զարգացումը՝ ոչ միայն նորարար մոտեցումներով, այլև կիրառելով ժամանակակից աշխատանքի կազմակերպման և աշխատողների իրավունքների պաշտպանության առաջադիմական փորձն ու մոտեցումները: Վստահ եմ, որ բոլորիս ջանքերը համատեղելով՝ շենացնելու ենք մեր միասնական Հայաստանը:
Կրկին շնորհավորում եմ բոլորիդ: Առանձնահատուկ ուզում եմ շնորհավորել աշխատանքի վետերաններին, ովքեր մեզ փոխանցում են ոչ միայն աշխատանքի նկատմամբ պատասխանատվությունն ու հարգանքը, այլև դարերից մեզ հասած արհեստներն ու հմտությունները:
Ցանկանում եմ, որ բոլորդ հնարավորություն ունենաք աշխատանքի միջոցով, աշխատանքի շնորհիվ իրացնելու ձեր ֆիզիկական, մտավոր, հոգևոր ու նյութական հմտությունն ու ներուժը, գիտելիքը, փորձն ու երևակայությունը:

YEREVAN, MAY 1, ARMENPRESS. As the world is celebrating International Workers' Day, aka Labor Day today, on May 1, Armenian President Armen Sarkissian addressed the nation to congratulate on this occasion.
Today is Labor Day, and I congratulate you all on this occasion.
All assets and everything that has a value – from the daily bread to the newest technologies, from cultural values to economic achievements - are created by human labor. It is no accident that human capital is the most precious thing in the world.
Labor motivates us to think, to dream, to create, and to produce. In the constantly changing world, labor fortified by knowledge and skills is a guarantee of success. At the same time, it is very important that any person who has the right to work, has also the opportunity to work and because of that work provide for a decent life. Safety of a country is conditioned by the prosperity of its society.
In any country of the world, we can see creative hands of our compatriots and the fruits of their searching minds. However, Armenia is the source of our greatest achievements - our forthcoming success will be forged here.
It is through our labor that we will ensure Armenia’s current and future development and not only through the innovative approaches but also by employing the modern experience and the best practices for the labor management and protection of workers’ rights. I am confident that through our joint efforts, we will make our common Armenia even more beautiful.
I once again congratulate you all. My special congratulations go to the veterans who have passed on to us responsibility and respect for labor as well as centuries-old crafts and skills.
I wish that you all have the opportunity through your work, thanks to your work realize your physical, mental, spiritual, and material abilities and potential, knowledge, experience, and imagination.
I wish you happiness, prosperity, and all the best”, Sarkissian said in an address published on his official website.