Ժամկետները դեռ հստակեցված չեն. Մնացականյանը խոսել է իր և Մամեդյարովի հաջորդ հանդիպման մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի ու Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Էլմար Մամեդյարովի հաջորդ հանդիպման ժամկետները դեռ հստակեցված չեն: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին ապրիլի 27-ին լրագրողների հետ զրույցում ասաց Զոհրաբ Մնացականյանը:
«Որոշ քննարկումներ մենք ունեցել ենք, նախագծել ենք՝ ինչպես ենք իրականացնելու հաջորդ քայլը, ինչպես է լինելու, որտեղ է լինելու և այլն, բայց հրավիրող կողմն իր համար կորոշի, կհստակեցնի ժամկետները, տեղը և այլն, և, երբ հյուրընկալող կողմը մեզ կհրավիրի, այդ ժամանակ էլ կկարողանանք համաձայնեցված կերպով հայտարարել»,- ասաց Մնացականյանը:
Զոհրաբ Մնացականյանի ու Էլմար Մամեդյարովի վերջին հանդիպումը տեղի է ունեցել ապրիլի 15-ին, Ռուսաստանի Դաշնության մայրաքաղաք Մոսկվայում:

Dates not clarified yet: Armenian FM on his next meeting with Azerbaijani foreign minister
YEREVAN, APRIL 27, ARMENPRESS. The dates of the next meeting of Armenian foreign minister Zohrab Mnatsakanyan and foreign minister of Azerbaijan Elmar Mammadyarov are not clarified yet, the Armenian FM told reporters today.
“We had several discussions, outlined how we are going to implement the next step, how it will be, where it will take place and etc. But the hosting side will decide and determine the dates and location of the meeting, and when the hosting side invites us, we will be able to announce in an agreed upon way that time”, he said.
The last meeting of the Armenian and Azerbaijani FMs took place on April 15 in the Russian capital of Moscow.