Տրիպոլիի մերձակայքում առնվազն 32 մարդ Է զոհվել մարտական գործողությունների ընթացքում. AFP
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Տրիպոլիի մերձակայքում առնվազն 32 մարդ Է զոհվել զինված բախումների հետեւանքով, եւս շուրջ 50 հոգի վերքեր Է ստացել: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, ապրիլի 8-ին հայտնել Է «Ֆրանսպրես» գործակալությունը՝ հղում անելով միջազգային հանրակցության կողմից ճանաչված Լիբիայի ազգային համաձայնության կառավարության առողջապահության նախարարությանը:
Ավելի վաղ նախարարությունը տեղեկացրել Էր, որ մարտական ընդհարումների հետեւանքով զոհվել Է 21, տարբեր աստիճանի ծանրության վերքեր ստացել՝ 27 մարդ: Նշվում Է, որ զոհերի թվում կան խաղաղ բնակիչներ: Ֆելդմարշալ Խալիֆա Խավթարի՝ Լիբիայի ազգային բանակի (ԼԱԲ) ստորաբաժանումները ներկայում հարձակում են ծավալել Տրիպոլիի վրա: Ապրիլի 4-ին Խաֆթարը հայտարարել Է քաղաքի վրա հարձակում սկսելու մասին: Նրա զորքերը մայրաքաղաքը գրոհում են գլխավորապես հարավային ուղղությունից: Այժմ նրանք այնտեղ կատաղի մարտեր են մղում Տրիպոլիում հաստատված՝ Ֆայիզ Սարաջի ազգային համաձայնության կառավարության կազմավորումների դեմ, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

AFP: число погибших в ходе боевых действий в пригороде Триполи увеличилось до 32 человек
Число погибших в результате вооруженных столкновений уТриполи достигло 32 человек, около 50 получили ранения. Об этом со ссылкой на министерство здравоохранения признанного международным сообществом Правительства национального согласия (ПНС) сообщило в понедельникAFP.
Ранее правительственный Минздрав информировал, что в результате боевых столкновений погибли не менее 21 человек, 27 получили ранения различной степени тяжести. Отмечается, что среди погибших есть мирные жители,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Подразделения Ливийской национальной армии фельдмаршала Халифы Хафтара ведут в настоящее время наступление на Триполи. 4 апреля Хафтар объявил о начале похода на город, его войска штурмуют столицу главным образом с южного направления. Они ведут там ожесточенные бои с вооруженными формированиями заседающего в Триполи Правительства национального согласия Фаиза Сараджа.