Լևոն Տեր-Պետրոսյանը հրաժարվել է փաստաբանի օգնությունից
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Մարտի 1»-ի քրեական գործի շրջանակներում վկայի կարգավիճակով հարցաքննված ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը հրաժարվել է փաստաբանի օգնությունից: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է ՀՀ առաջին նախագահի մամուլի խոսնակ Արման Մուսինյանը:
«Ի պատասխան մի քանի լրատվամիջոցների կողմից արված հարցումների, տեղեկացնում եմ, որ նախագահ Տեր-Պետրոսյանը հրաժարվել է փաստաբանի օգնությունից: Եթե հարցաքննությունը շարունակություն ունենա, այդ մասին հանրությունը կտեղեկացվի մեր կողմից»,- գրել է Արման Մուսինյանը:
Փետրվարի 7-ին Հայաստանի Հատուկ քննչական ծառայությունում «Մարտի 1»-ի քրեական գործի շրջանակներում վկայի կարգավիճակով ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի հարցաքննությունը տևել է 1.5 ժամ:
Փետրվարի 6-ին ՀՔԾ-ն չէր մեկնաբանել նույն գործի շրջանակում ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հարցաքննության մասին տեղեկությունը: ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն այդ գործի շրջանակում կալանքի տակ է:

Ex-President Ter-Petrosyan refuses to have lawyer at questioning
YEREVAN, FEBRUARY 8, ARMENPRESS. First President of Armenia Levon Ter-Petrosyan has refused to have an attorney present at his questioning, according to Ter-Petrosyan’s spokesperson Arman Musinyan.
Levon Ter-Petrosyan was questioned by the Special Investigative Service as a witness in the March 1 probe.
“In response to inquiries from the press, I hereby notify that President Ter-Petrosyan has refused from an attorney’s help. If the questioning were to have continuation, the public will be informed by us,” Musinyan said on Facebook.
The March 1 probe is an ongoing investigation into the 2008 post-election unrest in Yerevan when 10 people, including two security personnel, died in clashes. 2nd President of Armenia Robert Kocharyan, who was the outgoing president at that time, is currently under arrest on coup-related charges in the case.
Earlier on February 6, the Special Investigative Service refused to comment on unconfirmed reports that Third President of Armenia Serzh Sargsyan has been questioned.