Հնդկաստանի Ազգային տոնի առթիվ նախագահ Սարգսյանն այցելել է Հայաստանում Հնդկաստանի դեսպանատուն
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը և տիկին Նունե Սարգսյանը Հնդկաստանի Հանրապետության Ազգային տոնի առթիվ`հունվարի 29-ին այցելել են Հայաստանում Հնդկաստանի դեսպանատուն:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, նրանք շնորհավորել են դեսպան Յոգեշվար Սանգվանին, դեսպանատան աշխատակիցներին և ի դեմս նրանց՝ Հնդկաստանի ողջ ժողովրդին՝ հունվարի 26-ին նշվող Ազգային տոնի՝ Հանրապետության օրվա առթիվ՝ մաղթելով հաջողություններ, ինչպես նաև երկու երկրների բարեկամական հարաբերությունների հետագա խորացում ու ամրապնդում:

По случаю национального праздника президент Армении Армен Саркисян посетил посольство Индии в Армении
По случаю национального праздника президент Армении Армен Саркисян с супругой Нунэ Саркисян посетили 29-го января посольство Индии в Армении.
Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью администрации президента Армении. Они поздравили посла Индии в Армении Йогешвара Сангвана, всех сотрудников посольства и весь индийский народ с днем Ресуплики, отмечаемым в Индии 26-го января, пожелав им успехов, а также дальнейшего укрепления и углубления отношений между обеими странами.