ԱՄՆ-ն աջակցում է Հայաստանի համար բարգավաճ ապագա ապահովելու Փաշինյանի ջանքերին. Ջոն Բոլթոն
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ նախագահի ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջոն Բոլթոնը Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հունվարի 23-ին ունեցած հեռախոսազրույցի վերաբերյալ գրառում է կատարել «Թվիթեր»-ի իր միկրոբլոգում:
«Երեկ (խմբ.՝ հունվարի 23-ին) ես զանգահարեցի Հայաստանի վարչապետ Փաշինյանին՝ շնորհավորելու վերանշանակման կապակցությամբ և ողջունելու հայ ժողովրդին դեկտեմբերին տեղի ունեցած ազատ և արդար ընտրությունների կապակցությամբ: ԱՄՆ-ն աջակցում է Հայաստանի համար բարգավաճ ապագա ապահովելու նրա ջանքերին»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ գրել է Բոլթոնը:
Հեռախոսազրույցի մասին ավելի վաղ գրառում էր կատարել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: «Քիչ առաջ հեռախոսազրույց ունեցա ԱՄՆ նախագահի ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջոն Բոլթոնի հետ: Քննարկեցինք տարածաշրջանային իրավիճակին եւ երկկողմ հարաբերություններին վերաբերվող հարցեր: Թե՛ պարոն Բոլթոնը, թե՛ ես ընդգծեցինք հայ-ամերիկյան հարաբերությունների կարեւորությունը մեր կառավարությունների համար: Պայմանավորվեցինք շարունակել քննարկումները մեր հարաբերությունների հետագա զարգացման շուրջ: Հ.Գ. Արցախի հարցին անդրադարձ չի եղել»,- գրել է նա:

США поддерживают усилия Пашиняна по обеспечению благополучного будущего Армении: Джон Болтон
Советник президента США по национальной безопасности Джон Болтон 23 января сделал запись в Твиттере о своем телефонном разговоре с премьер-министром Армении Николом Пашиняном.
«Вчера (23 января) я позвонил премьер-министру Армении Пашиняну, чтобы поздравить его с переназначением и поприветствовать армянский народ в связи со свободными и справедливыми выборами. США поддерживают его усилия по обеспечению благополучного будущего Армении», - как передает Арменпресс, написал Болтон.
Премьер-министр Армении Никол Пашинян провел телефонный разговор с советником президента США по национальной безопасности Джоном Болтоном. Пашинян написал об этом на своей странице в Facebook. «Я провел телефонный разговор с советником президента США по национальной безопасности Джоном Болтоном. Мы обсудили вопросы, связанные с региональной ситуацией и двусторонними отношениями. И г-ин Болтон, и я подчеркнули важность армяно-американских отношений для наших правительств. Мы договорились продолжить обсуждения дальнейшего развития наших отношений», - написал он, добавив, что карабахский вопрос не обсуждался.