ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Լոռու մարզպետ Արամ Ղազարյանն Ալավերդու համայնքապետ Դավիթ Ղումաշյանի ուղեկցությամբ հունիսի 26-ին այցելել է Սանահին կայարան թաղամաս, հետևել ջրամատակարարման և ջրահեռացման համակարգի այստեղ ընթացող հիմնանորոգման աշխատանքներին, զրուցել բնակիչների հետ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում են ՀՀ Լոռու մարզպետի աշխատակազմից։
Ըստ աղբյուրի՝ այց է կատարվել նաև Թումանյան փողոց։
Մարզի ղեկավարը շրջայցը շարունակել է Ախթալայի կամրջի մոտ, հետևել երկաթգծի հատվածում տարվող ամրացման աշխատանքներին, ճանապարհային երթևեկության անվտանգության ապահովման հետ կապված հարցերով զրուցել կամրջի մոտ ծառայություն իրականացնող ոստիկանների հետ:
Արամ Ղազարյանն այցելել է նաև Քարկոփ բնակավայր: Մաքրման աշխատանքները Քարկոփում ավարտական փուլում են:
Լոռու մարզպետը զրուցել է բնակիչներ հետ, պատասխանել նրանց հարցերին: Մարզպետը տեղեկացրել է, որ քննարկվում է հեղեղումներից տուժած բնակիչներին և տնտեսվարողներին փոխհատուցում տրամադրելու կարգը:

Губернатор Лорийской области Армении Арам Казарян 26 июня в сопровождении мэра общины Алаверди Давида Гумашяна посетил район Станция Санаин, ознакомился с ходом работ по капитальному ремонту систем водоснабжения и канализации, побеседовал с жителями.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе администрации Лори, губернатор посетил также улицу Туманяна.
Арам Казарян продолжил осмотр возле моста Ахтала, ознакомился с работами по укреплению, проводимыми на двухполосном участке, а также обсудил вопросы безопасности дорожного движения с дежурившими возле моста сотрудниками полиции.
Арам Казарян посетил также населенный пункт Каркоп. Работы по очистке Каркопа находятся на завершающей стадии.
Губернатор Лори пообщался с жителями и ответил на их вопросы. Губернатор сообщил, что обсуждается порядок предоставления компенсаций жителям и предпринимателям, пострадавшим от наводнения.